Autók » Mazda » Mx-5 (2005-2015)

Mx-5 2.0 Revolution

Köszörűkő

Amiben jó volt, abban nagyon jó. Keresztben tökéletesen lehetett menni vele, nagyon jóindulatú kocsi. Szűk utcán a megfordulás sem volt gond, egyes, kormány elfordít, nagy gáz, kuplung fellő, és máris az ellenkező irányba száguldunk.

Az előző népítéletekkel szinte teljesen egyet tudok érteni. A fogyasztás kivételével. Talán én szúrtam neki jobban, de 12 liter alatt szerintem sose fogyasztott.

Szinte jó a légáramlás benne, na nem egy SL Merci, de 15 fok felett és 120km/h alatt nyugodtan használható kabrio módban.
A keménytető zseniálisan tűnik el, a csomagtartó meglepően nagy és jól pakolható. Ha kis tempónál is lehetne a tetőt mozgatni, az lenne jó...
Télen, hidegben, havas úton is használtam, menetstabilizálóval együtt teljesen vezethető.

És akkor a negatívumok, amelyek lehet másokat nem zavarnak.
Ez egy kis autó. Én a 185 centimmel vagy lecsúsztam az ülésen, vagy a fejemet félre kellett fordítani, belevertem volna a tetőbe. Ebben a helyzetben a lábaimat sem nagyon tudtam mozgatni. Eltüntetett tetőnél, meg úgy nézhettem ki benne, mint majom a köszörűkövön. El nem tudom képzelni, a vétel előtti próbaúton, hogy nem tűnt ez fel. (A kényelmi pontot úgy adtam, mintha elfértem volna benne)

A tetőhöz tartozott a másik fájdalmam, hogy kívülről (gondolom a végső mechanikus oldás/zárás miatt) nem lehet mozgatni.

Az, hogy nekem nem tetszett a hangja, szubjektív. Keresem még az okokat, hogy miért nem tudtam megszeretni, de nem igazán találok, nagyon jó kis autó. Ennek ellenére nem sajnáltam, mikor eladtam.

- IPod csatlakozó, garanciában javítva

Nagy Autópark