Autók » Mazda » Mx-5 (2005-2015)

Mx-5 2.0 Revolution

Csak hedonistáknak!

Hosszas keresés után vettem meg.Elötte kipróbáltam:z4,slk,eos.Választék volt bőven.Az enyémben minden kapható extra benne van.Nem részletezem.Valószinüleg újonan olcsóbbat vettem volna,de így kétévesen tök jó ára volt.
Menetteljesitmények:Motor 160 lóerő,1090 kilóhoz.Hihetetlenül gyorsul minden sebességtartományban.220 a vége.
Az útfekvése nem összehasonlítható semmivel amit eddig vezettem.Olyan mintha az úthoz lenne ragasztva.A Mátrában egy motoros nem tudott lehagyni ,pedig 1200-es volt!És nem éreztem,hogy meredek lett volna.Van ESP,de ha nem lenne sem volna baj.Bilstein rugók vannak benne,egy kicsit kemények más autó után,de kb. 20 km alatt meg lehet szokni.
Kényelem:Kategóriájában kényelmes,de egy középkategóriás autó kényelmével nem lehet összehasonlítani.A hifi beállítja magát,ha lenyitom a tetőt.A légkondi olyan erős,hogy tűző napon is kellemes vele az utazás.Fűteni is úgy lehet,hogy kb.10 fokig használható lenyított tetővel.Nyitott tetővel 80-90-100 km-ig király.140-150 km-nél,hosszú távon már kell sapka vagy kapucnis poló.Meg a nap ellen valami.Meg víz.Nekem kb.1 liter/120km-en.Ha valakit zavar,hogy mindenhol megbámulják,az vegyen mást.
Csomagtartója 160 liter.Kempingezni,sielni nem lehet elmenni vele,de 8-10 napos szállodás történetre elég.
Fogyasztás:Csukott tetővel szolidan:7.3 .Autópályán tolva(190-210):10.5 .Nyitott tetővel 100 körül:8.5 .
Nagy sebességnél elég hangos,a ponyva semmit sem szigetel.
Esőben 120 felett nyitott tetővel is lehet menni,nem esik be az eső.Nagy élmény.
A japán úgy csinálta meg az autót,hogy minden az autózás és a kabriózás élményéről szóljon benne.Nekem nagyon bejött.

- Eddig még semmi.

Veszprém.Le sem sz..... .Csak extrákat akaartam venni.

Győr.Tök korrektek voltak.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2006
Előző autója? Akkord Következő autója? Még nem tudom,ez egy jó ideig biztos marad.
Verdikt (6.5/10)

Mazda Mx-5 2005 (2005)