Autók » Mazda » Mx-5 (1998-2005)

Mx-5 NBFL, 1.6

Most bajban vagyok..

Az úgy volt, hogy kiköltöztünk vidékre.. gyerek.. szóval kell a családi autó mellé, amit otthon hagyok anyunak, még egy, amivel majd járhatok munkába.
Először valami elektromos autót kerestem, de gyorsan rájöttem, hogy annak nincs egyenlőre sok értelme. Utána már kicsit feladtam és valami kisautót kerestem.. pl Jazz..
Aztán ahogy a petrolhead haverommal a kocsmában a gondomat kezdtük oldani, rögtön rávágta, hogy mx5.
Először a praktikus dolgora tekintve elvetettem a gondolatot, de végül komolyan elgondolkoztam rajta.
...
...
Nem siettem, vártam egy szép darabra, s meglett kb két éve. Télen vettem, olyankor kicsit olcsóbb.
Szép darabot találtam: Impuls edition, 2005 - ezeket már az NCvel gyártották párhuzamosan. 1.6, 108kkm bőrülés, fakormány, légkondi, fűtött ülés, stylebar, wind deflector, "hátsó" hangszórók. Jó állapotban volt, kicsi rozsda.
Mivel télen vettem, nem lehetett kipróbálni a légkondit, persze nem is megy.

Na most: minden reggel mosolyogva megyek a garázsba, mosolyogva megyek vele melóba. Eszméletlen jó vele menni. Mindent beleszámítva, azt ahogy kanyarodik, ahogy ül az úton, ahogy klattyog a sebességváltó, amilyen egyszerű az egész, amilyen könnyű az autó.
Szerintem (mondom szerintem, nem kell velem egyetérteni) a bőrülés és a fakormány a feeling óriási része. Ezt az autót nincs szívem hagyni koszosan lenni, állandóan mosom, takarítom, miközben a másikból lassan nem lehet kilátni.

És hogy nem praktikus? Aki ezt állítja, nem élt vele. Könyörgöm, van benne ISOFIX! Tehát gyerekkel ideális. És a csomagtartóba befér a babakocsi. Ha muszáj, lehet vele költözkodni, a méretes cucc majd kilóg a tetőn.

Mennyit fogyaszt? Kit érdekel. Hadd igya ha szereti. Amúgy nálam átlagban 8.7, ami nem azt jelszi, hogy ez sok, hanem azt, hogy két év után sem untam meg MENNI vele.

++++
boldog vagy amikor beleülsz
mindennek örül az ember: amikor süt a nap, annak örülsz, kinyitod a tetőt; amikor esik, annak örülsz, mert pont annyira csúszik az út amennyire kell; ha havazik, azt gondoldd el!
ezt sokan cáfolják, de szerintem kényelmes, 175cm vagyok
megbízható

----
rohad
sokszor nincs utángyártott alkatrész, így drága lehet a javítás (pl légkondi cső 300+€)

- rohad, nem megy a légkondi

Riff

Brno, CZ

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? C-MAX Következő autója?
Verdikt (9.1/10)

Mazda Mx-5 1998