Autók » Mazda » Mpv (1999-2006)

Mpv 2,0 cd diesel

Bimbi... a családi kedvenc

Üdv ismét a fedélzeten. Újabb két év telt el,megint autócsere..A yaris Verso hibátlanul szolgált, de a végére még az sem volt elég nagy........ez......az...b.m!picikét problematikus vele karácsonyi bevásárláskor parkolni,de nem megoldhatatlan,nagyban segítik a tolóajtók a parkolói macerák legyűrését..(ezt a nejem mondja,de biztos így van..)Tehát,hely van benne127000 db lufi fér el benne...ja ,felfújva csak 120 db...ez 5üléses,de annyira nem hiányzik a + 2 ülés.....gyakorlatilag, ha pótolni szeretném,előbb el kellene adnom az egyik vesémet...sajnos ez hibája,fényár az alkatrész,ne törd össze!!!a fogyasztása egy 1685 kg-os böhömtől csiptuninggal 160 le-re felhúzva 7,5 l(a rugalmassága brutális lett,ahogy 100ról 160 ra ellövi magát, sűrű félhomályt hagyva maga mögött :),erre nincs panaszom.Kicsit otthonosabbak az európai egyterűek,de nekem mint japánautófannak(Bazsó professzor Úrral egyetemben:))japán logó díszelegjen az autóm orrán...ezekben biztos vagyok,én még nem csalódtam bennük,és bízom benne,hogy ez az autó is csak a japókról való pozitív véleményemet fogja tovább erősíteni..Mindenkinek ezúton hívom fel a figyelmét,hogy ha értékesebb autót kíván venni,soha ne higgyen az autókereskedésekben tündöklő kevés km-t futott (jelen esetben buszlimuzinok)autók tábláján levő leíráson álló,megkímélt ,72000 km,2004 évj...az összes belövi 70000-95000 közé,ez a fájdalomküszöb az embereknél...szegények,ha tudnák....én a saját szememmel láttam azt az avensis versot,amely belépéskor 185000 km-rel az órájában pár hét alatt,mint Stephen King Christine-je visszafelé kezdett el pörögni az órája és meg sem állt 85000-ig....még a padlókárpitot is cserélték,mert rongyosra volt szakadva..szóval el kell felejteni a táblákat és vagy súlyos 100000-ket kell alkudni,vagy nézni kell ellenőrizhető előéletű azutót , mint Bimbi is volt.1 tulaj,vezetett szervízkönyv ,magyar üzembe helyezés..sérülésmentesség...Ezt a tézis drágább autókra érvényes,olcsó autóknál ez nem érvényes,(nézd meg,próbáld ki, alkudj,jó sokat,ezt a bőrömön érzem,aztán élvezd még legalább két vizsga erejéig..
Kicsit elkanyarodtam Bimbitől,ezért remélem nem haragszik senki.
Ha valakinek kérdései lennének ezzel a típussal kapcsolatban,remélem a Totalcar segítséget tud adni ebben a témában is.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe,ahogy nő a km-szám úgy írom tovább a tapasztalataimat.Üdv mindenkinek és jó autózást,már amennyit még a magyar megengedehet magának mélyen tisztelt honatyáink kiváló döntései miatt,de ez már egy másik történet....

- bal első kutyacsont,vezérműszíjcsere

Esze Zsolt Szabadbattyán

Fenntartási költség (5) Évjárat 2004
Megbízhatóság (9) Vezetett km 12000
Előző autója? yaris verso Következő autója? ezzel elleszünk egy darabig
Verdikt (7.2/10)

Mazda Mpv 1999 (2003 - 2006)