Autók » Mazda » CX-5 (2012)

CX-5 2,2 D AWD Attraction

Mindig éhes...?

Az igazság az,hogy minket leginkább a robosztus megjelenése fogott meg.(Emiatt a parkolás néha kalandos,hála a teniszűtőnyi külső tükröknek)Másodsorban a messzeföldről híres mazda utasvédelem.Ami miatt mégis felkerestem az oldalt az az,hogy a fogyasztásával nem nagyon vagyok kibékülve.Mások tapasztalatára lennék kíváncsi,mert én autópályán tempomattal,120 km/h-nél az istennek sem tudom levinni 8,5 alá./A tesztben szereplő 5-6 liter az csak parasztvakítás ugye???/A márciusi 15.-i kalandot (lásd. dunántúl)az AWD-nek köszönhetően KÍVÁLÓAN abszolválta.Az automata váltó viszont olyan lomhává teszi,hogy néha komolyan halálfélelmem van amikor beszeretnék sorolni a forgalomba./Na akkor néha a pillanatnyi fogyasztás felugrik 50-60 literre:)))/Összességében véve a CX-5 nagyon,nagyon jó kocsi ,de a 9,7 milliós ár a fogyasztás függvényében erősen túlzó.Bár lehet,hogy a megbízhatóságnak (Made in JAPAN-100%ban!!!)ez az ára???
UI:időközben beszélgettem egy ismerőssel aki Mazda 1-est kormányoz,valami 1,4 es motorral és ő is a fogyasztást(8 !!!l) említette mint elriasztó tényezőt.Bezzeg apósom 1,3 as jtd pandája jó ha 4,5-t fogyaszt.Ősszefoglalva a mazdának valamit tenni kell,hogy ez az irreális tényező ne kergessen el tőbb vevőt a szalonokból

- Még szerencsére nincs annyi km benne ami miatt szervizelni kellene a táltost.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2012
Megbízhatóság (9) Vezetett km 2050