Autók » Mazda » 6 (2008-2012)

6 2,5 GTA

Ha kell elegáns, ha kell sportos

Végre kiszáltam az új Mazda 6 2,5 GTA-mból :))))

Az autó meglepően csendes. Álló helyzetben szinte hallhatatlan a 2500-as motor. 1-60 km/h között szerintem nem húz úgy mint az előzőm, de utána 190-ig folyamatosan húz magával :) Ahogy bejáratódik, fog még változni biztos.

Nagyon kényelmes, kívül-belül gyönyörű. A bőr borítás nagyon puha :)

Ötletes, hogy este, ha felkapcsolom én a lámpát, akkor úgy gondolja sötét lehet és a műszerfal világítást lejjebb veszi, amúgy autómatán és kikapcsolt állásban is van világítás. Autómatán a külső és a belső világítás is változik.

Kormány az első néhány tekerést követően meglepően könnyen kezelhető. Jobb lett a kocsi fordulékonysága érzésre.

A tolatókamera nagyon hasznos, de a tolatóradar pittyegését még nem sikerült megértenem. Talán meg kell tanulnom a nyelvén. A parkológarázsban a parkolótálcán teljesen megkergül.

A hátsó ajtó zárása gépesített. Én óvatosan lehajtom, és a kocsi behúzza géppel. Az hiányzik, hogy nyitáskor tényleg fel is emelje, záráskor pedig gombra menjen le, de majd egyszer... :)) De ez is nagyszerű látvány.

Útfekvése kitűnő. Kicsit olyan mintha légpárnáson menne az ember... Pici himbálózás érezhető kanyarokban, de ez lehet a vastag 16 colos téligumi miatt is. Viszont a kátyúk alig érezhetőek, az is csak tompán. Alapból 18"-as felnivel jön, ami gyönyörű.

Az index jelzése is megváltozott. Nem éles kattogás van, hanem tomba kongás, ami a komfortérzetet jelentősen emeli...

Képeken szemből tetszett meg, de élőben hátulról most igazán tetszik. Csodaszép a szárnnyal együtt. Sajnos a képeken nem látszik olyan szépnek, mint a valóságban. A színe"padlizsán", ami napfénynél sötét metál bordó színben csillog, de ha nem kap közvetlen napsugarat, akkor csillogó feketének hat.

Egy hozzáértő barátom egyik hétvégén kipróbálta és azt nyilatkozta, hogy az utóbbi másfél évben most ül először AUTÓban!!! Most már érzi, mi az a zoom-zoom :)

Kanyarvétele tökéletes, élvezet vele közlekedni. Lehet vele nyugodtan, öregurasan, szinte hang nélkül gurulni a városban, de szabadon engedve felduruzsol a motor, beleprésel az ülésbe az erő, és érzem, hogy szabad vagyok!

Szóval nem bántam meg! És javaslom másoknak is, hogy bátran cseréljenek erre!!!

- Eddig semmi

Autó-Expanzió Kft.
5600 Békéscsaba Dobozi út 108.

Profik és becsületesek

Fenntartási költség (10) Évjárat 2008