Autók » Mazda » 5 (2011)

5 CD 115 TX diesel

Irdatlan étvágyú praktikus dízel

A tolóajtó nagyon hasznos dolog, igazából ezért is vettük. No meg mert japán-japán, ami érződik is rajta mert igen masszív és összerakott benyomást kelt.
A pakolóhely hátul nagyon kevés, és ez egy családi autónál azért komoly baj. Nem tudom miért nem lehetett a vezető ülés hátára is zsebet rakni például.
Ha csomagtérfedőt leveszem, nem tudom hova rakni, erre igazán kitalálhattak volna valamit. Pl. be lehetne passzintani a csomagtér aljára-végére, egyszerű de praktikus megoldás lenne.
A kezelőszervek pontosak és precízek, az utazási kényelme is jó, igaz nem jártunk még olyan sokat vele de eddig még nem zsibbadt el benne semmim.
A CD-s rádió lehetett volna kicsit erősebb teljesítményű is, de ezzel sincs komoly baj.
Váltózárat még nem gyártanak hozzá, ezt sajnáltam.
A hátsó űléssor akár részletekben is tologatható előre-hátra, ez nagyon jó dolog. Maga az űlésrendszer variálhatósága is tetszik, ezt nagyon jól eltalálták.
Igaz csak 1.6 dízel mozog benne, de meglepően erősnek és dinamikusnak tűnik vele az autó, jobb mint vártam. Csak a magas fogyasztást tudnám feledni...

Összességében szeretem, szeretjük, igazi masszív és kényelmes családi autó. Csak a fogyasztás tragikus...

- Az autó még nincs fél éves, így nem is csoda hogy nem romlott el rajta semmi. Hacsak azt nem vesszük elromlásnak, hogy az autó dízelsége ellenére fogyasztásban túlhaladja a benzinest. - - Persze nem vártam el hogy a gyári értékeket hozza, na de azt se hogy 2-3 literrel felette fogyasszon, függetlenül attól hogy ki és hogyan vezeti. A céges 2.0 TDI Passatom kb. 2 literrel fogyaszt kevesebbet még akkor is, ha nyomom neki mint a veszedelem. - - Amikor a Mazda 5-öt választottuk, szempont volt az is hogy kedvező a fogyasztása, és ezt pár tesztben is visszaigazolva láttam. A valóság azonban durva csalódás, a legjobb érték amit ki tudtam hozni belőle egyenletesen haladva tempomattal 90 km/h sebességgel az 7,3. A gyári érték 4,6... szóval durván sokat eszik a jószág. Városban közel 10 litert eszik, ez brutálisan rossz eredmény. Ha az olcswóbb benzinest vesszük is jobban járunk a fogyasztás szempontjából.

Mazda Mirai BudapestAz első ezer utáni olajcserén kívül csak a nagy fogyasztás miatt vittem be. Rátették gépre, pár perc után közölték hogy minden beállítás rendben. Ez eddig kudarc, most jelentem be az óbudai Mazdához, talán ott több sikerrel járok.Ettől eltekintve rugalmasak, segítőkészek, korrektek, ezért nem elégtelen, de sajnos ami miatt bevittem azzal nem tudtak csinálni semmit.

Még csak most fogom Óbudára bejelenteni, remélem ott sikerrel járok és akkor abszolút elégedett leszek az autóval.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2011
Előző autója? Passat Következő autója? Még nem tudom, de ha nem oldják meg a fogyasztás dolgot, végeztem a Mazdával.
Verdikt (7.8/10)

Mazda 5 2011 (2011)