Autók » Mazda » 5 (2005-2011)

5 1,8 TX-7

Sport(os) Busz

Kompaktvan fajtársai között messze a legszebb.
Tengelytáv megegyezik Renault GrandScenic-el,a bels? variálhatóság is legalább olyan jó mint fent említettnél,de a 2hátsó oldal-tolóajtó praktikumban el?zi a fajtársakat.Hat feln?ttnek kényelmes,van még 1 "szükségülés" is,de az gyermekméret.3 üléssor mögött jelképesnél jóval több poggyásztér,ebben csak OpelZafira ad többet.
Kit?n? beltéri ergonomia,néhány m?anyagelem olcsó kinézet?,de az is kifogástalan kidolgozású-összeszereltség?.Zörgés-rezgés-ciripelés nincs,
még a botrányos hazai utakon sem.Példás beltéri hang és rezgésszigetelés.Minden kezel?szerv finoman,könnyen,határozottan m?ködik,csodásan csukódó ajtók,kisgyereknek is játszva kezelhet? tolóajtók.Teljes aktiv (jó fékek,elektronikus kiegészít?k-már a középs?,TX felszereltségi szinten ESP és kipörgésgátló is) és passzív biztonsági felszereltség.Nagyon kényelmes,jó hibaelnyel?,de nem ringatóan lágyra hangolt futóm?,sportautósan direkt kormányzás,mely nagyban hozzájárul a tényleg fantasztikus vezethet?séghez,ebben összes eddig általam ismert-vezetett fajtársát messzi lepipálja.
Alapmotorral nem igazi sportgép,de nem lefitymálandó dinamizmus érhet? el brutalizálás nélkül.
A városi(kés??szi)
fogyasztás még nem tetszik( 9,5-9,6 l/100 km),országúton mérethez-tömeghez-motorhoz mérten reális.
---------------
2 év és 30E km után is olyan jó autónak tartom,mint az első ítéletben a friss benyomások alapján:l.Sport(os) Busz.
A beltéri műanyagok valóban karc-érzékenyek,leginkább igénybevéve a csomagtérben.Az 1,8-as benzines alapmotor a mi esetünkben a túlnyomórészt helyi/helyközi használathoz bőven elég,de hosszútávú-nagy igénybevételű túrákon sem vallott szégyent.
Szép-praktikus-minőségi autó.
A beltér bizonyos elemei(kartámaszok,palacktartók)lehetnének ergonomikusabbak ill.a felhasznált műanyagok helyenként jobb minőségűek.

- Meghibásodás nem volt.
- Futómű-gumiszilentek nyikorgása/recsegése miatt azok cseréje garanciában.

helyi márkaszervíz:korrekt csapat

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? Mazda6 Következő autója? Mazda
Verdikt (7.7/10)

Mazda 5 2005 (2005 - 2007)