Autók » Lancia » Dedra (1989-1999)

Dedra 2000 HF turbo

imádtam, de soha többet

Felújított állapotban vettem.Következ? napon már cserbenhagyott -vmilyen jeladó.Teljesítmény,fogyasztás- teljesen korrekt,230-240 a vége,210-ig kellemesen gyorsul,fogyasztás max 18 liter,átlag 9-12,a legalja pedig 6,5(90km/h-hosszútáv-turbónyomásos el?zés nélkül).Nagyon szerettem a teljesítménye miatt,nagyon útáltam a megbízhatatlansága miatt. Nálam az autók családtagok,nagyon ragaszkodom hozzájuk, 8000km-enként cseréltem olajat,csakis selenia 10W-60 (kés?bb már 3ezrenként,mert ennél többet hiba nélkül képtelen volt m?ködni). Fél évre a megvétel után Audi A4 2.5 V6 Tdi - mondom barátn?mnek, ha motorgenerál akkor is megel?zzük. Bejött - a motorgenerál meg az el?zés is.Mindez olyan 230-nál. 350ezer alsó hangon - generál(turbo+full motor).Majd egy óvatos bejáratás pár elktronikai problémával ötvözve.Egy izmosabb startnál elfütyült a kuplungtárcsa.Csere, le a váltó- nahááááát,öszze van törve benne a csapágy,persze 1-2 golyó rögtön bele is esik a házba - már majdnem káromkodtam,de végülis ha ez kész lesz, akkor már szinte új autóm van! - hujjjjjéééééé. 13000km múlva olajpumpa kaput.Csere, kb 600 km vízpumpa kaput.Csere, kb 3000 km computer kaput, telelnyomta az égésteret benzinnel,Irány Olaszország- kb 20 autóbontó,persze ez mindenhol elkelt már,nincs más lehet?ség felújítás,javíttatás - 1500 km-t bírt,elfogult vagyok az autómmal szemben,de ebben az id?szakban a barátaim már majdnem bemagyarázták nekem,hogy ez a kocsi megbízhatatlan. Még 5000 km és rájöttem igazuk lehet, ekkor az autópályán hagyott ott. Hát igen.Barátn?m már kezdett féltékenykedni, mennyi id?t töltünk kettesben az autómmal(végülis igaza lehet, az utóbbi év alatt 10 helyen biztos otthagyott).Eladtam.Els? nap nagyon sajnáltam, második nap már kevésbé, harmadik nap meg telefonáltak,hogy szétszedették, össze vannak benne olvadva a dugattyúk-hurrrrrááá! Visszatértem a lusta német ill japán vasakhoz, ha teljesítményre sehol sincsenek,de legalább megbízhatóak

- futóm?(talpasok,összeköt?k),váltó-kuplung,elektronika(jeladók,computer,+szinte minden-ablakemel?,ülésf?tés,centrálzár),motor(f?tengely,dugattyúk,hengerfej,olajpumpa,turbo,csapágyak,hajtókarok)

Nem szívesen égetném ?ket, a lényeg Veszprémben jó szerel?k vannak, de a hegyezett motorokhoz keveset l?nek,legalábbis az én tapasztalataimból!

Fenntartási költség (7) Évjárat 1991
Előző autója? Astra Következő autója? Opel