Autók » Lada » 1500, 1600 (1972-2001)

1500, 1600 2107

Olvasd el, megéri!!! 2107 FOREVER

Nagyon imádom a parasztmercimet!Egy életérzés vele autózni!Mivel gázüzemű,ezért üzemeltetése azonos egy 4 litert fogyasztó japán diesel járműével,csak ez autóból van,nem pedig műanyagból,és tyúkbelek tömkelegéből.Úgyhogy nem kell félni a gázüzemtől,ha rendbe van téve télen indul,ugyanúgy húz,csak fele annyiból utazok,mint benzines kollegáim.A kasznin vannak problémás helyek(a szemöldök,a hátfal alsó része).Sajnos a talpasokkal bajban vagyok.Nem találok strapabíró,nem utángyártott eme alkatrészt.(próbáltam a német lehnfördert,okapot,oroszt).Szerkezeti megoldásait észszerűség és egyszerűség jellemzi.Mindennek megvan a jele(főtengelyen,vezérműtengelyen,hajtókarokon,stb)Gyerekjáték a gyújtás beállítás,kuplungozás,gyűrűzés,vezérlés beállítás.Talán az önindító,ami 1 kicsit szopatós helyen van,de rutinnal az sem veszélyes.Az az elképzelés,hogy a kormányzása nehézkes egy orbitális baromság!!!Ha rendben vannak az gömbcsuklók,talpasok,kormánymű,(hozzáértőbbek csapágyas segédirányítót alkalmaznak)akkor semmivel sem nagyobb tudást igényel,mint bármely mechanikus kormányberendezés.na és a téli csúszkálás.Téli gumival kisebb rutinal gyönyörűen lehet vele haladni.Ajánlom mindenkinek,aki nem faszjáccás céljából akar egy megbízható,jó megjelenésű,alacsony fenntartású gépkocsit venni.Jó tanács vásárláshoz:Ha a váltó és a motor között lévő 2 csavarnál még megvannak a gyári emelőfülek akkor még nem volt kuplungozva(több,mint valószinű).

- 5ös váltót 4esre cseréltem:8ezer
- Talpascsap évente,Gyujtáselosztó évente,Gázreduktor felújjítás:20ezer-15évente.

saját magam végzem a javításokat.Nehezen lehet elbaszni rajta akármit is.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1994
Előző autója? Skoda 120L Következő autója? Csak Lada,esetleg UAZ,vagy CitroenBX