Autók » Lada » 1500, 1600 (1972-2001)

1500, 1600 21053

Megbízható társ volt, soha nem hagyott az út szélén, én meg karban tartottam. Meghálálta.

Elképzelhető, hogy szerettem. A kényelme megfelelő volt, megbízható volt, megfelelő téli és nyári kerékkészletet használva, nem ismertem vele akadályt.Az első ülések üléstartó bakja gyenge, ez még a Fiat 124-ből maradt a hibája, de normálisan foltozva többet nem törik el. Azt is elmondhatom, hogy 14 éves korában, kb 250 ezer km-nél cseréltem először külső küszöböket. A fűtése kiváló volt, bár hallottam más Ladástól, hogy gyenge, de akkor megmutattam neki a fagyállóval feltöltés módját és jó lett neki is. Elöl a felső gömbfejek hajlamosak voltak a lötyögésre, azokat kb. 60 ezrenként cserélni kellett. Szerencsére egyszerű a csere, kb. fél óra alatt kész mind a kettő.300 ezer km után már rendetlenkedett az 5 gangos váltó és a difi is, szakszervízben is cserét javasoltak. Ezért cseréltem le 19 évesen. A töltésével sem volt gond, átlag 9 évig volt jó az akku. indítási nehézség nem volt,egy kattintásra indult a legnagyobb hidegben is. A két fényszóró izzó kivételével nem kellett benne izzót cserélni a 19 év alatt.

- Egyszer útközben elpattant a gázkar műanyag gömbfeje, de azt azonnal meg tudtam javítani. Egyébként sosem hagyott ott sehol, az autó karbantartását sk. végeztem. Szerelő csak a műszaki vizsgákon látta. Az oroszok olyan kiváló magyar nyelvű leírást adtak az autóhoz, hogy némi szerszámozottsággal mindent meg tudtam oldani, a vizsgára való felkészítéssel együtt. Még egy megjegyzés: az említett időszak alatt a gyári és még egy akkumulátor fogyott el, és nem voltak indítási gondok.Annyit hozzáteszek, hogy az első Ladám 1200-as volt és a Kén utcai Shell szervízben készségesen megmutattak mindent.

Aki tanítgatott: Török Sándor Kén utcai Shell szervíz (IX. kerület) Sajnos ma már nincs meg, ő pedig tudtommal Németországban él.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1992
Előző autója? 1400 Következő autója? Getz