Autók » Kia » Sportage (2010)

Sportage 1,6 benzin 136 LE

Megnézik, mert Magabiztos és Megnyerő!

Ez az első KIA-m, de az új Sportage nagyon bejön, szerelem volt első látásra!
Tekintélyt parancsol, mégis dizájnos megjelenés!
Az 1,6-os motor csendben teszi a dolgát, bár egy kicsit kényelmesre szabták. Talán a "sima benzines" helyett egy 1,4 vagy 1,6 literes turbós motorral, határozottabb és még jobban szerethetőbb lenne.
Az autó futóművét nagyon eltalálták. Nem túl sportos és nem is túl lágy. Erősebb kanyarodásnál, pl. körforgalomban sem dől nagyon a karosszéria.
Az alapfelszereltségtől kissé jobban felszerelt kedvencemből hiányzik a jobb oldali /utasoldali/ ülésmagasság állíthatósága, valamint a bőrrel bevont kormány és kézifék kar, ami talán beleférhetett volna az autó árába.
Továbbá nekem idegesítőnek hat, a műszerfal közepén, az ajtókárpitok felső részén, valamint az első ülések hátulján lévő, selyemfényű-kemény hatású műanyag. Ezek helyett jobban mutatna valami puhább tapintású megoldás!
A kellő időben való le és felkapcsolást ajánló kijelző, elég későn jelzi, az ajánlott alacsonyabb visszakapcsolási fokozatot.
Meg kell még említeni, hogy a két hátsó oldalsó, de főleg inkább a csomagtér ajtón lévő ablaküveget, hagyhatták volna talán 1-2 cm.-el lefelé irányban nagyobbra, mivel hátrafelé elég bunkerosnak és nehézkesnek tűnik a kilátás.
Eddigi tapasztalatom alapján, ezzel talán ki is merült az autó hibatára.
Bármerre járok vele, mindenhol megnézik és utánafordulnak. Lehet, hogy ez még az autó tavaly szeptemberi megjelenésnek is betudható, de emellett nagyon sokan dicsérik és szépnek tartják. Tényleg szépre és jóra sikerült, nekem nagyon bejön! Véleményem szerint az új Sportage-vel biztosan jó eséllyel lehet labdába rúgni a konkurens típusokkal szemben!
Biztonságban érzem magam benne! A menetzaj is szinte nullának mondható. Vezetés közben is örömmel és büszkeséggel tölt el, hogy ezt a típust választottam!

- Egyenlőre semmi! Rem. nem is lesz gond vele!

Fenntartási költség (9) Évjárat 2010
Előző autója? Bora Következő autója? Talán ennek az utódja, de az még később lesz!
Verdikt (8.1/10)

Kia Sportage 2010 (2010)