Autók » Kia » Sportage (2010)

Sportage 1,6 GDI

A Család és az utak Szelíd Rombolója!

Dél Korea remek példánya. 5 csillagos törés teszt. Tényleg szépre és jóra sikerült! Európaiknak kedvező arculat! Ez vélhetően köszönhető a VW ill. Audi-tól átcsábított tervezőnek!
A 136 LE elégnek, sőt soknak hallatszik, de a Sportage-t kipróbálva az 1,6-os motor ennek ellenére kissé lomhácska, de semmi esetre sem mondható gyengének.
Ez az erő, mondjuk egy 1,3 tonnás szedánban tökéletesen elegendő lenne.
A belső tér minőségérzete sokat változott a KIA történetében, de még mindig akad a feleslegesen kemény műanyagokból.
Már az "alapfelszereltség" /LX/ is tartalmaz szinte mindent, de a digit klíma és a bőr bevonatú kormány sajnos csak egy jóval drágább felszereltség része.
Az autó úttartása szuper, váltója precíz, ami zavar, hogy még a 6. sebességfokozatban is kissé magas fordulaton jár.
Kívül-belül pontos illesztések jellemzik.
A néhol kemény műanyagok ellenére, bentről egy nyikkanás sem hallatszik.
Ami még e kevés kilométer megtétele alatt említésre méltó, hogy a hátsó ablak alsó szélét, engedhették volna lejjebb 2-3 cm.-el, a jobb kilátás érdekében.
Ez az autó a KIA eddigi legjobb húzása! Tényleg jóra sikerült és az ára is nagyon megfelelő!
Tessenek csak körülnézni, ennyi pénzért akad e jobb, szebb, hasonló felszereltségű autó!? /Bár ez nagyban ízlés kérdése is/
Valamint a KIA nagy húzása és el nem hanyagolható tény: a 7 év teljeskörű garanciáért egyetlen dolgot kérnek cserébe /mint minden új autót/ évente egyszer vigyük el szervizre.

- Egyenlőre még semmi! Remélem így is marad! /Bár ott a 7 év gari/

Jász-Plasztik KIA

Fenntartási költség (7) Évjárat 2010
Előző autója? Golf plus Következő autója?
Verdikt (7.1/10)

Kia Sportage 2010 (2010)