Autók » Kia » Sportage (2005-2010)

Sportage 2.0 CRDi EX/AT

Sportage Blog

1. rész
Igaz hogy még nagyon új, tehát a tartósságáról még nem beszélhetek. A bézs színü bőr-textil belső nyerő a kategóriában.
A motor ereje elegendő a "normál" közlekedéshez. Az automata váltót szokni kell. Az vele a baj, hogy csak 4 sebességes -mint a legtöbb középkategóriás automata- ezért szinte fáj ahogy erős gázadásnál visszadobja hármasba pl:130km/ó-nál... Ezt kiküszöbölendő ha elértem a 100km/órát autópályán, autóúton, átlököm kézi módba, és már nem is kapcsol vissza!
Nagyon praktikus, logikus, szerethető autó. Tágas hátul is, a csomagtér is nagy. Tele van extrával. Ami benne van, az úgy működik ahogyan kell. A futómű kiváló, stabil az útfekvése, és a fék is hibátlan.
Ami nem tetszik: 1-2 literrel ehetne kevesebbet, bár ez is relatíve nagy fogyasztás.
Ha valaki hobby terepjáróban gondolkozik, javaslom nézzen be egy Kia kereskedésbe is mert nagy, extrás autót kap, kevesebb pénzért...
Én megnéztem a HR-V-t, CR-V-t, X-Trail-t, Rav4-et, Freelandert, de egyik sem volt jobb, szebb, felszereltebb, vagy nagyobb... csak drágább!

2. rész
Már öt hónapos az autó és van benne 11 ezer kilométer. Egyre jobban szeretem. Az elején volt egy kis "kisebségi" érzésem a hazánkban elfogadott gk. márkákkal szemben, de mostanra ez megszünt. Megszavaztam neki a bizalmat, és megérte! A Sportage egyenjogú lett bármelyik fentebb felsorolt ´´telekjáró SUV´´-val!
Egy negetívum jött elő azóta. A kormányon a bőr festése egy morzsányi helyen megkopott!!!

3. rész
23000 km, 11 hónap használat után is rendben müködik a technika. A kormányt zokszó nélkül kicserélték a szervízben. Könnyen karcolódik a beltéri müanyag ezért nagyobb tárgyak szállitásakor érdemes vigyázni. Futóművesnél jártam ellenőriztetni, a kerék összetartáson állitottak egy keveset. Viszem chip tuningra...
Summa summarum: megvenném újra, ha oda kerülne a sor.

4.rész
A kis dobozka a motortérben nagyon jot tett az autónak... Gondolkodásmentesen gyorsul, harap, dinamikus, sportos lett. (112/140 LE, 245/280 Nm) Az idei évtől már gyárilag ilyesmi teljesitménnyel árulják úgy tudom.
És kb.: 2-2.5 literrel (20%!!!) kevesebbet eszik még városi viszonylaton is.
Utólag már érzem hogy hol volt a motor gyenguszka, de végül is tuning nélkül is használható volt. Nekem igazán a fogyasztás javulása a legmeglepőbb. Bár nem vagyok erre igazán érzékeny, de azért jól esik hogy tankolásokként ugyanazért a pénzért 100-150km-el messzebb visz el az autó. (Egy félév, és megtérül a box ára.)

5.rész
30000km., 14 hónap. Országúti fogyasztás -a Kresz maradéktalan betartása mellett- 8 liter. Emberi tempóval 8.5-9 liter. Autópálya -emberi tempóval- 10 liter. A végsebesség közel 200km/h. Élmény volt nézni a megdöbbent arcokat a lehúzódó autókban. :-))) De ennyire csak 1x gyötörtem meg szegényt, kizárólag a teszt miatt.
Az autó elejéből -kizárólag nagy csendben- halk kopogás hallatszott fél éves kora óta. Akkor a szerelők (minősítésük lentebb) semmit nem találtak. Most alposabb vizsgálatra és próba útra kértem fel az urakat... Jobb első lengéscsillapító kuka. Párban cserélik, garanciában.

- Garanciában kormánykerék, lengéscsillapító csere.

Kia M6 Kft, Érd /A szerelőkröl annyit, hogy picit úgy érzem mintha az önálló gondolkodás és a precízség valami fájdalmas dolog lenne, amit kerülni kell. Amúgy jó fejek./

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Ford Explorer Következő autója? .
Verdikt (8.3/10)

Kia Sportage 2005 (2005 - 2008)