Autók » Kia » Soul (2008-2013)

Soul 1.6 ex

Panda Maci

Kombi után vágtunk bele a "kis" Koreaiba!
Én a család egyetlen férfi tagja eltökélten japán autót szerettem volna, de a lányok kiszúrták egy kereskedésben ezt a nem mindennapi "kis autót".
Apa nézd milyen király kis autó, tök jól néz ki!
Na jó menjünk vele egy próbautat, biztosan lomha meg fapados stb., hát gyorsult eléggé(126 Le), fékek jók(ABS,4 tárcsa ), a futómű is feszes, van benne 4 elektromos ablak, kipörgésgátló, 8 légzsák, Usb, Ipod csatl.és még sok minden.
Azt megvettük!
Szeretjük, minden nap megcsodáljuk!
Kis távokra tényleg elég, jó is vezetni, de azért egy nagyobb útra már kicsi a csomagtartója(két rekesz sör).
Fogyasztása ugye nem diesel, ezért kicsit sok 8-8,2 között, kis távokat megtéve és városban. Lehet, hogy hosszabb úton 7 körülire levihető.
Mentem vele egy hosszabb utat és lement a fogyasztása 6,2 literre. Azért az már jó! :)
Kormányzása könnyű néha túl könnyű is.
Klíma nagyon jó benne nem automata és nem digit, de nem is baj, úgy tolja a hideget 10 másodpercen belül mint a fagyasztó.
A futóművén még lehetne finomítani egy kicsit koppanós, de hozzá lehet szokni, eleinte volt zavaró.
Fékek nagyon jók, a gumikat pedig jobbra cseréltettem arra finnyás vagyok.
Újonnan biztos nem vettük volna meg, de így használtan az ár/értéke jó volt.
Fogyasztása beált kereken 7 liter sok benne a város Bp. :(
Nem zörög,nem kattog semmi, tényleg jól összerakták távol-keleten!

- Még tényleg semmi! - Vigyázunk rá néha autópálya ,de ott is csak a max. megengedett sebesség. - Nálunk 30.000 ment bele, de semmi gond na jó egy darab első izzó, de akkor már cseréltem párban .65.000 km van benne és semmi hiba!

Próbálkoztam Márka-szervízzel sajnos borsos árat mondtak, ezért saját szerelő és én veszem meg az alkatrészeket rajta keresztül. Általában a jobb minőségűt és így is sokkal olcsóbb az éves szervíz.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2011
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 22000