Autók » Kia » Soul (2008-2013)

Soul 1.6 CRDI

happy box

Soul Seoul-ból!
vagyis nem tudom, hogy dél-koreában éppen a főváros környékén van-e a Soul gyár, de nincs is jelentősége, mert már a lelkemhez nőtt a soul-om jött légyen bárhonnan. 8 évvel ezelőtt huzamosabb ausztráliai tartózkodásom idejének legelején, egy dél-koreai csoporttársam mosolyogtatott meg, mikor megkérdeztem tőle, milyen járgányt választott a jobbkormányos vezetéshez (nemsokára nálunk is lesz, ejha!!) Hyundait ,érkezett az azonnali válasz miközben tagolva folytatta a leg-jobb au-tó, neki otthon is az volt, az USA-ban is, magyarázta, közben karján megcsillant egy Rolex. Azóta Kim már csatlakozott a „gyáros” apuka vállalkozásához és ma is Hyundait vezet:)) Hmm...azt gondoltam volna , hogy Cayennet (hiszen kisebb-nagyobb csipetnyi sznobság azért mindenkiben tettenérhető,nem?). Persze a franciák többsége is pözsorönoszitroenen négykerekezik…
Érdemes a nemzetközi horizonton is széttekinteni és megbízhatósági és népítéletek után, ha sikerül túllépni a hazai - mára már rég indokolatlan - elfogultságon.
2008-ban láttam az első fotót a Soulról és azt gondoltam, hogy ha ez az autó elmegy A pontból a B-be, és jó lesz a töréstesztje, akkor szeretném, de nagyon. A töréstesztet nem vártam meg, elkezdtük közös életünket és megszerettem, de nagyon. Nem azért mert tökéletes, hanem mert nagy Ő)) egyéniség, rugalmas, jól kezelhető és megbízható a hiányosságait ismerem és elfogadom: kopogós műanyag és a 6. sebesség és tempomat hiánya - a sajátjaimat most nem sorolom. A tolatókamera szerintem szükséges a napfénytető nem, de tejszínhab is van a torán. A Soulban „rázkódni” pihentető egy –egy designer ruhában, tűsarkon átfeszenget pár óra után- üzenem – és nemcsak akkor ha lovaglással edződött stramm hátsónk van. (méghogy a soul rázós, de fiuk!…)
Gyereket hurcolok , vásárolok, lótok –futok, csak vele. Nagyon fürge, kanyarban stabil,fékje kitűnő, parkolni nagyon tud, és mókás. Ki-beszállni, nekem és gyereknek is sosevoltilyenjó, 6-7 között fogyaszt, 8000km a közös múltunk. Sallangok ,mint audió: nem lüktet és nem piros, semmi horror, de a hangzása szuper!!. Lelkizős csaj nem vagyok, de soul-os igen, még sokáig - remélem.

- semmi

Fenntartási költség (8) Évjárat 2009
Előző autója? Corolla Következő autója?
Verdikt (9.1/10)

Kia Soul 2008 (2009)