Autók » Kia » Ceed (2006-2011)

Ceed 1.6 CRDI LX

Lipicai erőgép

Az elsők között rendeltem meg. Egy kicsit zsákbamacska volt mert nem lehetett tapasztalat alapján dönteni. Az autó formája és beltere tetszett. Amikor megjött január elején az első dizel tesztautó azonnal kipróbáltam. Mint mondjak, ott helyben majd elélveztem. Ez a motor a dizeltechnika csúcsa. Hihetetlenül csendes, ugyanakkor brutálisan megy . Minden fordulatszámtartományban megy mint az állat. Előtte egy kétleteres HDi pezsom volt. Akkor azt hittem felülmúlhatatlan. Tévedtem. Ez a motor hihetetlenül csendes, kultúrált és keveset fogyaszt. Németországban dolgozom. Kéthetente járok haza tolom neki 150 körül az autóban hárman ülünk és hat liter alatt van a fogyasztás.A váltó kellemes (ha a pözsönak egyszer ilyen váltója lenne) pricizen rövid úton kapcsolható. A futómű németesen feszes. A beltér anyagai kellemesek és könnyen kezelhetőek. Néha az utitársain sörözése és kajálása komoly nyomát sikerül simán eltüntetni.
A hely bőséges a 307 nél sokkal tágasabb a haver Octavia tour-jához képest a beltér egy bálterem.
Azért vettem meg mert tetszett és ebban az árban hasonlóan motorizált és felszerelt dizelt nem kapni.
Most már saját tapasztalatom alapján is elmondhatom nagyon jó döntés volt.
Bátran ajánlom mindenkinek.

- Semmi.

Márkaszervi ahol vettem. Egy soron kivüli olajcserét kértem 2500 körül.
Pazar ügyfélváró, udvarias kiszolgálás. Baráti ár.
Abszolút meglepő.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007