Autók » Kia » Ceed (2006-2011)

Ceed 1,6 CRDI

Ennél drágább és jobb autót nem szabad venni...

Ez 12 év alatt a 33-ik autóm és a második Kia. Az előző egy 2,0 CRDI Carens volt, amivel maximálisan meg voltam elégedve.Beszámításra került egy Mazda B2500-ba és 2,5 évig nem akarta megvenni senki.Sajnos ez tükrözi az autó image-át, ami javulgat ugyan, de az emberek még mindig rossz előitélettel vannak az autó iránt - nem feltétlenül az autó minősége miatt, hanem pusztán csak azért mert ez egy koreai autó és nem egy német márka. A családban van még egy szintén dízel Ceed, itt is én működtem közre a választáskor.(jelenleg abban 26.000 km van)Az eddigi tapasztalatok alapján azt kell mondani, hogy a Kia egy ésszerű választás. Ebben az árkategoriában szerintem az ár/érték arány megfelelő, ennyi pénzért jelenleg senki nem tud több autót adni. Hogyan fog az értéktartás alakulni, azt senki nem tudja megmondani. Az biztos, hogy mindig az éppen beszámításra váró autó pont nem jól eladható, mert pont annyi van belőle, hogy Duná-t lehet terelni. Ez már lassan minden tipusról elmondható.A technikai és felszereltségi paraméterek megfelelőek. Az autó megjelenése divatos és sportos, habár a hátsó traktus számomra egy kissé túlzott a Peugeot 407 és Volvo V50 beütéssel. Az általános kidolgozás rendben van, igen jó szemem van - ennek ellenére nem találtam hanyag összeszerelésre utaló nyomokat. A felhasznált anyagok (kivül, belül) jó minőségüek, egyetéertek a tesztcikkben írtakkal - Ikea hatás (belül) de megszerethető. Minden korrekt módon működik, talán csak a csomagtartó ajtó nincs rendesen beállítva. A rendelkezésre álló helyről csak annyit, hogy az előző autómban - Skoda Octavia 1,9 TDI - nem tudtam magam mőgé beülni (188 cm,115 kg) Számomra borzasztóan idegesító az állandó biztonsági ővre figyelmeztető hang (még az anyósülésen is.Fészkelődni nem lehet mert újra megszólal. Szerintem ez nem ösztönzi az embert arra, hogy bekösse magát, hanem arra, hogy vegyen a bontóban egy fémcsatot) Talán a kategoriájában lehetne az autó még egy kicsit nyugadtan hosszabb, és így nyerni lehetne még egy kis csomagteret.(Golf kombi, Octavia kombi vagy akár Lacetti SW mind hosszabbak) A motor kellemes, egy kicsit lehet érezni, hogy nem egy öblösebb motorról van szó annak ellenére, hogy a technikai adatok alapján ráver a konkurenciára. A fogyasztás most az elején még kissé magas - 6,5 - 7 l - de a másik 26 ekm-es Kiánál stabilan 5 - 5,5 l között van használati módtól függetlenül. Kérdés az, hogy ezek a modernebb dízelek is tudják-e azt a futásteljesítményt produkálni, mint pl. egy 1,9 TDI vagy egy 2,0 HDI. A váltó pontos és rövid úton jár. Az első pár száz km alatt egy kicsit akadozott, de most már nagyon finoman működik.A futómű nagyon feszes és stabil, kár hogy a hazai jó minőségű utak miatt sokszor pattog. A "józan ész" szerint az LX felszereltség maximálisan kielégítő. Jelenleg ezek a tapasztalatok de mivel evente akár több mint 50 ekm-t is bele tudok hajtani az autóimba, biztosra veszem, hogy további tapasztalatokkal is tudok majd szolgálni.

- Még semmi, és remélem ez így is marad. Eddigi észrevétel a pontatlanul csukodó hátsó csomagtartó ajtó.

Kia Véro Hódmezővásárhely

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Megbízhatóság (10) Vezetett km 2000
Előző autója? Octavia 1,9 TDI Következő autója? Beszámítás miatt talán márkahű maradok
Verdikt (8.3/10)

Kia Ceed 2006 (2006)