Autók » Kia » Ceed (2006-2011)

Ceed EX 1,6CRD

Az egyetlen aki Ceedja?

Mivel haldoklott a régi kocsim jobbnak láttam lecserélni.Megane és Ceed jött szóba.Ceed lett.Miért?Az újságírók dicsérték,7 év garancia és a legfontosabbaktetszett és az akciós hitel miatt.Több helyen érdeklődtem végül a Dakó Kftnél vásároltam, mert itt 300ezerrel többé beszámították a régi kocsimat mint máshol.A többi kereskedőről annyit, hogy van egy-két hely ahol tök hülyének nézik az embert (pl:Kia M5). Eredetileg fehéret akartam, de arra kb 3 hónapot kellett volna várni így piston grey lett.Októberben vettem át a kocsit nem gyári vonóhoroggal.(rajtuk kívül senki nem tudott vonóhorgot adni az autóhoz).A kocsin egyetlen egy matrica sem volt,ami a kereskedőre utalt volna!!!
A kocsitól el voltam ájulva: nagy,de csak annyira, hogy jól lehessen vele közlekedni, kényelmes, csomó apró, de hasznos dolog van benne. Az autó hátulja és oldala szerintem gyönyörű.Felesleges extrának tartottam a sötétedő tülröt és az esőérzékelős ablaktörlőt, de tényleg hasznosak.A csomagtartótálca is jól kihasználható, a bőr kormányt imádom, kifejezetten tetszik a feszes futómű.A műszerfal jól átlátható, minden kézre esik.Leginkább pályán,országutom használom így az átlag fogyasztás 5,6l (140es tempó).
Hibái:megtorpan a motor naponta párszor 1500-2000 között.Természetesen a szervízben nem mutatki semmit a computer,és nem produkálja a hibát.Megjegyzem nem egyedi eset mert van ismerősöm akinél szintén fellép ez a probléma és Ceedes forumokon is lehet olvasni erről.(1 autónál tudták a hibát kijavitani).Volt olyan,hogy az M1-n 80-90es temponál 5.ben kétszer "berántott" az autó.Mostanában ez nem fordul elő,de a lassú reagálása a gázadásra vagy enyhébb megtorpanás ma is többször. Hát én nem ezt vártam egy több mint 5milliós autótól. Amúgy kegyetlenül jól megy.Tizen éve van dízel autóm, de ezt nagyon jó vezetni!Hiába szeretem az autót,ezzel a "szórakozásaival" eléri hogy ez legyen életem első és utolsó Kia-ja. Az illesztések katasztrófálisak, de ez belefér(???) majd beállítják a kötelező szervíznél.
Összegezve imádnám, ha motor nem torpanna meg, de így...

- el.ablak automata része, illesztési problémák,megtorpan

Dakó Kft,rendesek,rugalmasak ,kicsit körülményes elérni őket telefonon.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2007
Előző autója? Clio 1,5DCi 82LE Következő autója? Sorento lett volna,de már nem biztos
Verdikt (5.8/10)

Kia Ceed 2006 (2006)