Autók » Kia » Ceed (2006-2011)

Ceed 1.6crdi ex limited

Az eddigi legjobb autónk

Vegyes érzelmekkel került hozzánk az autó. Én nagyon akartam, nejem nagyon nem. Előző autónk egy Suzuki Ignis DDIS volt, nejem szíve csücske. A nyaraláskor derült ki szelektálni kell a csomagok között, hát ez nem családi autó.Ekkor fogalmazódott meg a váltás gondolata bennünk. A népítélet olvasása, és a 7 év garancia, valamint az autós folyóiratok tesztjei körvonalazták, hogy ez a koreai-szlovák gép lehet a családunk ideális társa a jövőben. A formája miatt, illetve a méretes csomagtartó révén eset rá a választás. Először egy 1,4 benzines változatot szerettünk volna, de a tesztvezetésnél a dízelt probáltam ki, a továbbiakban nem volt kérdés, hogy milyen verzió lesz az áldozat.Megrendeltük, bő 2 hét után már a garázsban állt. Innentől változtak meg nejem ellenérzései az új autó iránt. Roppant jó a hangszigetelése, a nyomatékos motor megoldás rá, hogy az ember ne nyúlkáljon az egyébként igen precízen működő sebességváltóhoz. Jó magam ,az átlagtól nagyobb termettel rendelkezem, de saját magam részére beállított vezetőülés mögé kényelmesen beülök. A csomagtartója lehetővé teszi, hogy ha bővül a családunk akár az ikerbabakocsit is kényelmesen elhelyezhetjük benne.A pewter beige fényezés a gyakorlatban kíváló társ, mivel nagyon jól tűri a koszt. Amit sajnálok, hogy a tempomatot nem rendeltem meg hozzá, de az első szervíznél megprobálom beletetetni. Tény, hogy a futóműve túl feszes ehhez ,a gyalázatos magyar utakhoz, ami egyébként nem az autó hibája, mivel útra tervezték nem a szántóföld minőségre. Fogyasztása kb. hozza az elvárt értékeket, és így 2000 km után egyre élénkebb a motor benne. Most már nem csak én ,de a párom is imádja, a gyerek is csak úgy pöffeszkedik benne a Suzuki után. Nem bántuk meg, hogy nem európai vagy japán autót vettünk lényegesen drágábban, a mi CEE´D SW-nk mindent tud amire nekünk szükségünk van.

- Semmi, és reméljük, hogy nem is fog.

Még sehova.De a debreceni OMP Autóházba fogjuk.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? Ignis 1,25 DDIS Következő autója? A jövő zenéje, de lehet, hogy KIA
Verdikt (8.8/10)

Kia Ceed 2006 (2006)