Autók » Jeep » Grand Cherokee (2004-2011)

Grand Cherokee crd

Lehengerlő vasdarab

Egy 7 személyes Nissan Terranoból ültem át ebbe az autóba. Sokat gondolkodtam rajta, hogy Touareget vagy Jeep-et válasszak. Merőben más feeling mind a kettő. Mindkét típúst kipróbáltam. Végül a Jeep mellett döntöttem. Nagyon meggyőző volt a teljesítménye(jobban megy, mint a V6-os dízel VW). Az előbbiben több a csilli-villi és kifinomultabb a kidolgozás, valamint a légrugó is dícséretet érdemel, de a Jeep megfogott. Mindent tud, amit egy autónak tudnia kell. És megy, megy mindenen keresztül! A fogyasztása meglepően kevés( nem mintha egy ilyen autónál nagy jelentősége lenne).
A kopogós műanyagok nem nagyon illenek egy ilyen értékű autóba, de nekem nincs bajom velük.
A motor nyomatéka tiszteletet érdemel. Már alacsony fordulaton ébredő 510 Nm nyomaték lórúgás szerűen indítja a nem kis súlyú bódét. Nem kunszt vele az előzés sem. A váltó csak 5 fokozatú,de jól illik a motorhoz. A Qvadra-Drive II hajtáslánc csodálatra méltó. A difizárak minden zaj nélkül teszik a dolgukat és arra a kerékre irányítják a nyomatékot, amelyik tapad. Kipróbáltam!
Eddig semmi baj nem volt vele, remélem nem is lesz!
Összességében nagyon jó autó azoknak, akiknek ez az amerikai feeling bejön. Akik szeretik a finom dolgokat és a precíz kidolgozást, nekik a Mercit a Volkswagent, vagy a BMW-t javaslom. Azok is biztos nagyon jó autók!

- ediig minden jól működik. még nem volt szervízben.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Előző autója? Terrano II. SE Következő autója? Jeep
Verdikt (7.7/10)

Jeep Grand Cherokee 2004 (2004)