Autók » Jaguar » Xj (1968-1986)

Xj XJ3.4

Jaguar XJ - Az AUTÓ, úriembereknek

H???!
H???????....!
Mindig is vágytam rá hogy legyen egy ilyenem. Második szériás példányt. Eleve lerobbant, restaurálásra szoruló példányt kerestem...és hosszasabb keresés után sikerült találni egyet.
Restaurálással foglalkozom (egyébként is így a szerviz is házon belül volt megoldva.) Tehát 5 hónapig, 3 ember folyamatos munkája hétf?t?l-vasárnapig, reggel 8-tól este 8-ig. Alkatrészeire szétszedés, és újra összeszerelés, mindent gondosan felújítás, közben az angol autótervezés átkozása és csodálása. Ti. sokszor lehetetlenül angol módon van összerakva és megtervezve, (varázsszó: Lucas gyújtás) másutt szétverhetetlenül er?s és strapabíró. A motorját, futóm?veit kis túlzással egy kamion is megirigyelhetné.

Így legalább jól megismertem az autó minden részletét.

A végeredményt aki látta, csodálta. Akármerre mentem vele az emberek mindenütt utánafordultak.
Egyszer?en gyönyör?. Er?s és mégis elegáns, ahogy domborodnak "izmai" a karosszérián. Aki látott ilyet hibátlan állapotban, az szerintem nem fogja hamar felejteni. Az a forma, az a motor, az az utastér, de tulajdonképp minden alkatrészében van valami, ami le tudja ny?gözni az embert.
Mint ahogy a vele való utazás is. Finom rugózás, nagyon stabil útfekvés, olyan mint ha légpárnán suhanna.
90-100 as tempónál alig benyomott gázpedállal 12,5 lityit fogyasztott...:-) Városban kb 5-10 % -nyit autóztam, így azt nem tudom, mennyit fogyaszt városban, de ?szintén, kit érdekel?! Ez nem az az autó, ahol a fogyasztásnak jelent?sége van.
Amíg nincs ilyen autója az embernek, addig látszatra nehéznek t?nket az alkatrészellátás. Ha már beszereztél magadnak egy ilyen autót, akkor az szinte hozza magával a kapcsolatokat, beszerzési csatornákat - nem problémás ma már sem a beszerzés, sem az alkatrészár - viszonylag olcsón megoldható.

Eladtam már. Helyette készül a m?helyben egy XJ Coupé...
Akinek volt egyszer, az nélküle félember.

- H?t?ventillátor-kupplung

Fenntartási költség (3) Évjárat 1978