Autók » Hyundai » i40 (2011)

i40 1.7 CRDI BLUEDiesel

Egyszerűen NAGYSZERŰ!

Az elmúlt év végén határoztuk el a párommal, hogy az akkori autónkat "Ford Focus 1.8 Flexifuel Kombi" lecseréljük egy kategória váltással valami nagyobb autóra!Mivel mi Svédországban élünk és a hazautazást gépkocsival oldjuk meg, ezért szerettünk volna valamivel nagyobb autót, mint a Focus volt! Első sorban a Mondeó jött szóba, de az én fantáziámat nagyon piszkálta a Hyundai új dobása az i40 kombi! El is mentünk a legközelebbi autókereskedésbe, hogy kipróbáljuk 136 Le-s Dízel kombit, de csak a 115 Le-s volt nekik akkor elérhető, ezért azzal tettünk egy próbakört! Már elég sötét volt, amikor kivittük az autót, s az első dolog, ami szószerint szembetűnő volt, hogy a műszerfalvilágítás szinte vakított!!! Nagyon bántó volt, de miután tompítottam a beállításán kellemesé vált az a kék fény, amit egyébként sokan kritizáltak, mint szakújságírók! Az első benyomás mindenféleképpen potitív volt, de nekünk az erősebb motorra volt szükségünk, mert a 115 Le-s egy picit vérszegénynek tűnt!
Végül is a próba után egy hónappal a szalonban lévő bemutatóautót vásároltuk meg, ami pont olyan felszereltségű és kivitelű volt, amit mi szerettünk volna! Fehér metálfényezéssel, Dízel 136 Le - 320 NM, manuális váltós, Business felszereltséggel " A felszereltség elnevezése egyébként országonként eltérő lehet".
Nagyon szeretjük, s rossz tapasztalatunk még szerencsére nem volt vele! Legutóbb, amikor Göteborgba mentem 4,9 literes átlagfogyasztással megjártam a közel 400 km-es utat!
Amit negatívumként tudok felhozni, az a kimondhatatlanul rossz távolsági fényszóró fényereje! A vásárlást követően vissza is mentem a kereskedésbe, hogy találjunk valami megoldást a problémára! A mi autónkban alapból bi xenon fényszóró van! Mint utólag kiderűlt a halogén izzós távolsági fényszóróra nagyon sok panasz volt, de ez nem Hyundai betegség hanem sok más "nevesebb" autómárkáknál is jelentkező probláma. Nem túlságosan hosszú megbeszélés után sikerült megállapodni abban, hogy térítésmentesen Xenonra cserélik a távolsági fényszóró izzóját, s ez a legnagyobb megelégedetségünkre kiválóan működik és végre látunk rendesen az úton!
Azt tudom ajánlani mindenkinek, aki vásárlás előtt van, hogy az autóban alapból cseréltessék ki az izzót, s nehogy engedjék, hogy ezért valami plussz költséget számoljanak fel, mert a kereskedések tisztában vannak az autó ezen gyengepontjával!
Ha a véleményemet kérdezik,akkor az eddigi használat után, ami azért legyünk tényszerűek 2 hónap, de kizárólag csak ajánlani tudom az autót, mivel ezzel a felszereltséggel a konkurensek drágábban , s van ahol jóval drágábban tudnak csak versenyezni!

- Semmi!

undefined