Autók » Hyundai » I30 (2007-2011)

I30 1.6 crdi A/C

No igen - előítélet?

Régóta szemeztem a Hyundai márkával, de a nálunk élő előitélet benem is meg volt. Mindig német autó párti voltam főleg Audi volt is belőle kettő is, de most úgy gondolom felköthetik a gatyát ha a nimbuszt meg akarják tartani. Egyik barátom hívta fel a figyelmemet az új i30-ra elmentem kipróbáltam az 1.6 benzinest kényelem, komfort, belsőtér megnyerő volt. Disel autóim voltak már régóta így beneveztem az 1.6 crdi-re. Hát mit mondjak meglepőt teljesít(nagyot). Vezetési élménye, dinamizmusa elismerésre méltó. Kevés km-t vezettem még a lényeg majd ezután derül ki, de eddig negatívumot még nem találtam.
Erős egy évi használat után ismét tollat ragadtam illetve billentyűzetet.
Azóta 30.000 km-nél több van az autóban így teljesebb képet tudtam alkotni. Kezdeti lelkesedésem nem lohadt le öröm vezetni, kezelhetősége, dinamizmusa(ez még most is meglep néha) teljesen megfelel elvárásaimnak. Formáját sem tudom megunni mikor ránézek mindig keresem a hibát(hátulját az 1-es BMW-ről másolták-na és) de szép ennyi. Belső tér kényelmes hosszú távon is, minden kézre áll mondhatni természetes hogy ott van. Fogyasztása 4,7 - 700 km-en (ebben volt Bp dugó araszolás-autópálya) sebesség határok betartása mellet (90-100, 120-140). Télen 90% városi forgalomban sem ment 5,5 fölé a fogyasztás. Negatívum szerintem az ajtó műanyag borítása- a biztonsági öv a műanyagon sérüléseket okoz apró foltokat.
Ide azért rakhattak volna valami tartósabbat- most már oda figyelek de mire rájöttem mitöl vannak a pöttyök és egyre több. :(
Egyébként nem zörög, nem csörög semmi-paszentossan össze van rakva.
Negatívum még a hátramenet kapcsolásakor nem mindig veszi be rendesen-de ha oda figyel rá az ember fia akkor ez nem vészes- a többi fokozat tökéletes szinte magától ugrik a helyére.
Stabilizátor kar zörgöt de ezt cserélték gariban- egyébként semmi problémám nincs vele-csak hajtani kell. A tavaly irt címet most is tartom bőven többet nyújt mint a kategóriájában a többi márka. Ár-érték arányban jobb mint más nálunk favorizált márka.
100000 km-en túl vagyok vele, a fent megírt könnyen karcolódó műanyagokon kívül hibája nincs az autónak, továbbra is kiválóan teljesít nem kímélem. Zalában járok vele sok dombra fel(húz felfelé mintha lefelé mennék) téli üzemben 4,9 a fogyasztása, városi forgalom ebből 40%. Nagyon rendben az autó, csak már kezd sok lenni belőle - egyre több jön szembe velem :)
Sok tesztben negatívként a kék háttér fényt hozzák fel de nekem még most is bejön. Jön az i40!!

- Eddig minden tökéletes - Stabilizátor kar zörgés, föld uton -csere-azóta ok.

Autó Mihók

Fenntartási költség (7) Évjárat 2007
Előző autója? Galaxy 1.9 TD Következő autója?
Verdikt (9.3/10)

Hyundai I30 2007 (2007)