Autók » Honda » Jazz (2008)

Jazz 1,4 Elegance

Egy kellemes Jazz élmény (semmi zoom-zoom)

Az első megjelent cikk óta olvasok, olvasgatok az új Jazzről. A kötelező cikkeken kívül sajnos semmit nem találtam. Aztán nézegetni kezdtem a Népítéletet, hátha veszi valaki a fáradtságot és az első néhány száz (vagy ezer) kilométer tapasztalatait leírja. Most, hogy én már túl vagyok az első ötszáz kilométeren, megtöröm a csendet. Remélem, lesz valaki, aki hasznosítani tudja ezt az "ítéletet".

A legfontosabb tapasztalatot a vásárlásnál szereztem. Iszonyatos a szórás az ajánlatokban. (Némelyik szalonban az az érzésem támadt, hogy valaki nem mond igazat, mert ekkora eltérés ennél az autótípusnál nem lehet.)
Más: Szerintem az új Jazz-nél a Honda rossz üzletpolitikát választott, hiszen a három felszereltségi fokozat között minimális az árrés, így a többség (valószínüleg) az Elegance-t választja, ezért szinte minden kényelmet megkap az ember.

A szalonról most nem írok, még "friss az élmény". Hát....

Az autó: A 140 lovas Mazda6-osomhoz képest gyenge (Ez egy ostobaság volt, több ilyen nem lesz :) ).
Külcsíny: A reklámokban a Jazz az égszínkék színnel szerepel, tetszetős. Én is ebbe szerettem bele. És miután először megláttam a szalonban is, a szerelem nem múlt el. De rá kellett jönnöm, hogy ebben a színben csak a "drága" tetőablakkal (bocs.: panorámaablakkal) szép. Ha közelebbről megnézed a kocsit, akkor a kék elé az "égszín" helyett inkább a "bili" illik. Persze ez nagyon szubjektív, ezért mindenkitől bocsánatot kérek, aki ezzel a színnel vásárolt új Jazzt.
Véleményem szerint az elegance és az executive közötti 600eFt-ot nem éri meg aa plusz extra, ezért én maradtam a elegance-nál. Általában igaz, hogy jó döntés volt. Hogy mire alapozom: az autót átadáskor téli gumival kaptam, a 4 db 15"-os gumi a csomagtartóban volt, anélkül, hogy a hátsó ülést megdöntötték volna. Hihetetlen volt! Más elolvasni ezt és más látni. És még volt hely a csomagtartóban!!!! Emellett a normál 180-as magassághoz beállított első ülések mögé beülve egy pillanatra a Mazda6-osban éreztem magam (persze csak hossz irányban, hiszen azt is be kell vallani, hogy a hátsó ülésen kényelmesen (!) csak 2 felnőtt fér el.)
Akkor a vezetési élményről: valóban tökéletes a váltó, élmény a használata. Nekem nagyon bejön a kormány és hát pár perc után úgy éreztem, mintha már évek óta ezt az autót vezetném. Nem túlzás, minden a helyén van és minden úgy működik, ahogy azt elvárja az ember. Patent. És persze (erről jut eszembe), valószínűleg erre az autóra is fognak panaszkodni, párásodik. Noná, hiszem az ajtók tökéletesen zárnak, bent az automata klíma adja a stabil 23 fokot, kint pedig 40 fokkal kevesebb van.
folyt köv.
2009.01.14
Megvan az első 1200 km. Ha így haladok, februárban vihetem kötelező szervizre :) Persze nem csoda, élmény vele közlekedni, még ebben a téli időszakban is. Az autó nagyon stabil, 14"-os acélfelniken Firestone Winterhawk2 gumi (ami ugye nem csúcskategória, de nekem az előítéletem ellenére is eddig nagyon bejön - csak kicsit hangos). Csúszós úton az autó rögtön jelzi a megváltozott útviszonyokat (nagyon informatív a műszerfalon elhelyezett display), de a kocsi viselkedésén semmi nem érződik, a VSA csöndben és rendben teszi a dolgát. Hát igen, japán, sőt Honda! Ezek a vágott szeműek nagyon tudnak valamit: pl.: kiváló autókat gyártani. És ha már az információnál tartottam, a kompjuter pontosnak mondható, az átlagfogyasztást percízen számolja. Szerintem a még megtehető úthosszt is, legutolsó utamon Budapestről hazafelé haladva elhatároztam, hogy Shell kúton tankolok, a számítógép szerint még 6 km volt a megtehető táv a tankban lévő benzinnel: kitartott. Tanulság: bátran rábízhatjuk magunkat a fedélzeti számítógépre. (ha van benne... :))
Az eddig megtett táv nagy részét pályán tettem meg, így jól jött a "komfort index", s mivel nekem eddig ilyen nem volt, az újdonság erejével tetszik. Majd megszokom.... A jót könnyű!
Szolgáltatásaiban tetszik, hogy mindkét első ülésre jelzi a be nem kapcsolt biztonsági övet (a Mazda6-osban csak a vezető oldalon volt ilyen), persze a feleségemnek ez már kevésbé szimpatikus komfortszolgáltatás, ui. általában Ő ül a jobb oldalon.
Fogyasztás: -15 fokban még mindig 6,3. Igaz nem pörgetem, 3000-es fordulat fölé nemigen megy a fordulatszámmérő. Majd tavasszal azt is kipróbáljuk...
Ami már most nem tetszik (mert hát ilyen azért egy Hondával is előfordulhat): 1. A müsz@rfal könnyen karcolódik, pedig vigyázunk rá. 2. A ajtó kárpit üvegig ér, vagyis gyanítom nehezebb lesz tisztán tartani, mintha a könyöklő rész műanyag lenne... Szóval semmi sem tökéletes. Még a japán hightech sem.

Fontos lehet: már lehet csomagtértálcát kapni bele (nem az előző típust kell beleerőszakolni) :www.kabex.hu Ez nem reklám, ez tény. Más cégektől csak azt hallottam, hogy "Talán majd..."
folyt.köv.

- semmi

Fenntartási költség (10) Évjárat 2008
Előző autója? Mazda6 Következő autója? Honda
Verdikt (8.5/10)

Honda Jazz 2008 (2008 - 2014)