Autók » Honda » Jazz (2008)

Jazz 1,2

90 cocó húzza a hintót. Folytatás 100.000

Szeretettel köszöntök Mindenkit!

A 90 cocó húzza a hintót harmadik számában az eltelt 7 év/100.000 km-ről írnék. A részleteket már ismertettem az előző írásaimban, azonban most összegezném mi is történt ez alatt a hát nevezzük így rövid idő alatt.

A kötelező körökön kívül, minthogy olajcsere Mobil 1 0w40, eredeti olaj- és levegőszűrővel, valamint eredeti fékfolyadék és eredeti váltófolyadék, más nem történt, ja de! Helyzetjelző izzó lett cserélve, de azt párban cseréltem :)

- 3 éves volt a kocsi ezért rakattam bele egy 600 wattos vízmelegítőt, így 3-4 decivel kevesebbet fogyaszt. Tüv papír is van róla 25000 forint volt beszereléssel Ceglédbercelen Forrsz kft.

- Az autó futóművére nem fordítottam gondot! :( Gumicsere kapcsán érdeklődtem, és mint kiderült, a szilentek kezdenek öregedni szétnyílt a futóműve pont annyira, hogy picit eldarálta a gumi szélét.
Kár volt érte, mert még ment volna az eredeti gumikkal kb 10-20 ezret, A gumis meg azt javasolta valamit vegyek előre és jól van az úgy.
Biztonságos vezetéshez kell profilmélység, meg jó gumi!

- Gumicsere első nagy értékű tétel plusz futóműbeállítás.
Dunlop, sport Bluresponse-ra esett a választásom. 30 km/h-ig nincs hangja! Közel 100 ezer volt Jól tapad, tehát kezdetnek drága, de nem rossz és meglepően puha lett a kocsi! Várom mit hoz mondjuk 30.000 km után!
Súly miatt 5000 km-ként javasoltak gumiforgatást elvégezni, hogy ne legyen olyan pénz ízű...

- Klíma: Tévhit, hogy akkor kell töltetni, mikor nem hűt. Ebben is évente kell frissíteni. Kevés anyaggal dolgozik és csak a kenés miatt kell frissíteni. 4700 forintért oldották meg Bosch géppel.

- úgy döntöttem 100.000-nél kicseréltetem a gyertyákat és nem várom meg a 120-at. 35000 körül lesz az eredeti gyertya

Az autó hozza az elvártakat! Hely magam részére van benne, kezdünk össze szokni.
Egy gond van vele, de ezzel szerintem mindenki így van, telik az idő! :(

- semmi

magam, szakszervíz

Fenntartási költség (9) Évjárat 2009
Előző autója? astra Következő autója? közepes méret
Verdikt (8.2/10)

Honda Jazz 2008 (2008 - 2014)