Autók » Honda » Cr-V (2002-2006)

Cr-V 2,0 ES aut.

Kényelmes, megbízható, kicsit lomha

Magas üléshelyzet miatt jól belátható a forgalom.Automata váltó után már nincs kedvem a régit vezetni,nem is értem miért kell valami kart álandóan mozgatni,pedált nyomogatni -mint egy masiniszta.Emelkedőn meglállva nem gurul vissza,kézifék nélkül sem !Városi araszoláshoz ideális.Hóban ,vizen,emelkedőn semmi gond vele.Városban az automata váltóval kilő a lámpánál,semmi nem kell csak nyomni a pedált.Mindenkit leköröz itt.Amig mások kuplungolnak,kart tologatnak én csak egy pedált nyomok ez meg megy mint a golyó...Az automata váltó miatt az ember a forgalomra tud figyelni és nem kell a váltásra ügyelni.Ráadásul a kormányt sem kell váltáskor elengedni.Nem annyira bolondok akik kitalálták.
Ami nem a legjobb-a motor emelkedőn,autópályán kicsit gyenge,főleg az automatával nehezen gyorsul.Autópályán lendületből kell vele előzni.Városban sokat fogyaszt-14 literig is elmegy,de a fogyasztás a költségeknek úgy is csak kis része,meg kit érdekel,hogy 10 liter vagy 12 ? Nem mindegy ?
Ha évente egy 500 ezret esik az ára amúgy is a kocsinak ?
Szóval legközelebb 2,5-3 literes motorral, lehetőleg dizellel veszek hasonlót,de csak automatával,nem vagyok hajlandó masiniszta lenni a saját kocsimban.
Ha nem is terepjáró de: egy kis hidról az egyik hátsó kerék levágott kanyar során egy fél méteres árokba ment,az alja leért!Javitás:alul meggörbült egy acéllap amit kikalapáltak 5 ezerért.Más nem sérült !
Egyetlen javítás 32000km során-a kormány kicsit kattogott ,kiderült a kormányműben nem volt zsir / indiaiak szerelik angliában ! /bezsirozták azóta semmi gond.Most gondoltam bele -2 év alatt még izzót sem cseréltem benne,nem is értem,hogy lehet...

- Kormánymű zsirozás,más semmi nem volt,még izzócsere sem !

Honda szerviz III.kerületben

Fenntartási költség (8) Évjárat 2003
Előző autója? laguna Következő autója? automata "városi terepjáró" ,lehetőleg nagy dizellel
Verdikt (7.3/10)

Honda Cr-V 2002 (2002 - 2006)