Autók » Honda » Civic Crx (1987-1992)

Civic Crx 1.6 i D16Z5

Szembekönnyetcsalógyönyörűség, amitembervalahagyártott

Beteljesült álom, amire ha ránézek esküszöm (ciki vagy nem)majdnem elsírom magam!!! A Honda CRX-nél (1988-92) soha nem gyártottak, nem gyártanak és nem fognak gyártani szebbet. A formatervezés csúcsa. A 80-as évek végén létrhozott műszaki csoda! Ez a második cerkám aminek a vásárlásánál inkább az volt a szempont, hogy gyári és ne szanaszét gittelt, sufnituningolt darabot vegyek. Természetesen belekalkuláltam, hogy sok pénzt kell majd költeni rá, mire egy teljesen gyári, újszerű állapotú autót sikerül belőle csinálnom. Hála a döbbenetes magyar okmányirodai bürokráciának, valami tévedés folytán 1 évig az autót nem használhattam, majd miután tisztázódtak a papírjai, következett a motorgenerál, ami szintén majdnem 1 évembe került (egy kontár,lusta és hazug, magát autószerelőnek nevező embernek hála).Végül a Makrai Gépműhelyben készült el a motorja, Makrai Lászlónak (szerintem titkon imádja a CRX-eket) külön köszönöm, hogy annak ellenére, hogy dirib-darabokban vittem hozzájuk a motort, odafigyeléssel felújították, összerakták és beszerelték pedig mindig tele vannak munkával ("sajnos"). Ezután az átvészelt 2 év után már önszántamból senkinek oda nem adom, csak elvenni lehet tőlem. Mivel a nyár hátralevő részét még kihasználom egy kis élvezkedésre, ősszel kezdődnek a kasznis és fényezőmunkák, a belteret kell egy kicsit rendbeszedni, és egyike lesz azoknak a gyári állapotú, agyonbabusgatott Honda CRX-eknek, amik garázsok mélyén pihennek és néha az utakon huligánkodnak bosszantva a közlekedésben résztevevőket. Zárásul már csak annyit szeretnék írni, hogy bontott alkatrészt találni CRX-hez nem nehéz, de olyat, amit barbár hülyegyerekek, hanyag bontósok, nemtörődöm idióták, vagy vezetni nem tudó, fának nekimenő laikusok ne tettek volna tönkre, olyat szinte lehetetlen.

- Mivel sok km-rel hanyag előző tulajdonostól vásároltam ezért motorgenerál.

Makrai gépműhely

Honda Éles

Fenntartási költség (8) Évjárat 1991
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 200000
Előző autója? Civic 1.6 VTI Következő autója? valami akármi a CRX-en kívül másodiknak
Verdikt (7.8/10)

Honda Civic Crx 1987