Autók » Honda » Civic (2006-2011)

Civic 1.8 4D ES

Fürge sedan

Szeretem!

Kezdem a jóval:
- az 1.8as motor: tényleg lehet úgy vezetni hogy úgy fogyaszt mint egy 1.5ös átlagautó, sőt talán kevesebbet, és lehet úgy is hogy megy mint egy kétliteres, bár akkor úgy is fogyaszt:)
- útfekvés: nagyon szuper annak ellenére, hogy a VSA (is) kimaradt a szedan lehetőségei közül, úgy érzem kezesebb mint a korábbi autóim, és komfortos akár macskakövön is.
- kivülről: bár igen hasonlít szerintem a jettára (volt aki azt hitte az pff) azért mégis egyedi, és ma még viszonylag ritka. Nekem kicsit vad az 5ajtós ufó, de ez pont tetszik.
- belülről: valahogy mindent jó megfogni, és minden kézre áll. A kézifék, és a digitális km óra is szokatlan volt az elején de már megszerettem mindkettőt
- váltó nagyon jó, nem tudom miért, szeretek váltani vele, pedig nem kéne, mert alul is meglehetősen nyomatékos.

És amin lehetne javítani:
- igazából ez a csomagtartó jóval az átlag méret alatt van ám, és volt szekrény amit csak a design miatt nem tudtam lehajtott ülésekkel se berakni, és miért kell azoknak a konzoloknak belógni a csomagtérbe? Azzal vigasztalódom, hogy nem teherautó. Kár hogy a távirányítóval sem nyitható, csak bentről, vagy kulcsal.
- licenszelt dolog a bicska-kulcs? miért nincs egy Hondának se?
- 2006ban sikerült (ismétlem, XI. század) azt hinnem katalóguskép alapján hogy van benne RDS, pedig nincs. Bezzeg a 6lemezes MP3 lejátszó kiírja a CDtextet és az MP3tagot is, csak a rádió nevét nem. Túlélem, csak inkább ciki.
- ha lehetett volna, megfontoltam volna hogy ülésfűtést, esőérzékelőt és xenont rendeljek hozzá, de nem lehet, mert nincs. Általában kicsit gyengébbnek tűnik a lehetőségek tárháza az 5ajtóssal szemben

összességében imádom, 9, de ha ki lehetne javítani a fentieket akkor akár 10et is adnék.

- Semmi egyenlőre.

DRM

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Megbízhatóság (9) Vezetett km 22000
Előző autója? Bora 1.6 Comfortline Következő autója? Accord? CRV?
Verdikt (7.8/10)

Honda Civic 2006 (2006)