Autók » Honda » Civic (2001-2005)

Civic Civic TypeR 30.thAnniversary

Országuti pitbull

A kocsit egy szintén újonan vásárolt Honda Integra (DC2) eladása után vettem.A bejáratást követ?en(2000km) el?z? kocsimhoz képest csalódást okozott a CTR,valahogy nem érz?dött a 200 Le,nem volt érezhet? vtec váltás,dinamikában messze alúlmúlta az Integrát.Viszont a fékrendszere csodálatos,hála az elektronikus féker?elosztónak,valamint az els? 300mm-es tárcsáknak.A problémát a kat.utáni komplett powerszeleps Mugen kipuff.rendszer oldotta meg,valamint a levegö beöml? módosítása,mert gyárilag a h?t?k mög?l szívta a 60-70C fokos leveg?t.Így most a mért teljesítmény 219,7Le.Sajnos továbbra sincs önzáró differenciál,de ennek ellenére a kocsi pályán is(H.ring) extrém helyzetekben naturálisan viselkedik,köszönhet?en a merev karosszériának,valamint a viszonylag jó (60-40%) súlyelosztásának.Kit?n? oldaltartást adó Recaro ?lésekkel szerelték.Semmiféle menetstabilizáló elektronikával nem rendelkezik,ez ebben a típusban b?n is lenne!
Összegezve:
Ár/teljesítmény/min?ség szempontjából a lehet? legjobb vétel,egy igazi szürke eminenciás,nem hivalkodik,viszont igazi sportkocsi erényeket mutat fel.A garanciális problémák egyértelm?en az angol összeszerelésre vezethet?k vissza.
A kocsi országuti max.fogyasztása 16 liter volt,ez tartós autópálya 240 km/h-ra értend?.
A kormányzás direkt,az útról való visszajelzés jó,futóm?ve meghaladja kategóriájának átlagát.

Már elváltak utjaink,mivel modellt váltok,siker?lt megrendelni egy 2005-ös új RSX TypeS-t (210 le),remélhet?leg két hónapon bel?l hozzájutok.

A CTR új gazdájánál úgy tünik ért? kezekbe ker?lt,remélem találkozunk véleményével itt is.

- Garanciális,tehát nincs költség! Csak Angliában gyártott alkatrészeket kellett cserélni.
- -kuplung munkahenger(fels?,pedálnál)
- -Motortartó bak(hátsó,segédvázkeretnél,angol barátaink a házát m?anygból!!! gyártották)
- -Tet?spoiler alatt beázott(tömít?anyag hiánya,egész egyszer?en hiányzott a gyári helyér?l,egy szemernyit sem tettek alá)

Honda Steba,Pécs,Rácvárosi út
Gyimesi János

Fenntartási költség (8) Évjárat 2003
Előző autója? Integra TypeR Következő autója? Acura RSX TypeS
Verdikt (7.8/10)

Honda Civic 2001 (2001 - 2005)