Autók » Honda » Civic (2001-2005)

Civic 1,6 lsi sedan

Márkah?ségcsináló

El?ször is még most is használom. Számításaim szerint a héten átlépem a 100.000 km-t. (68.000-rel vettem). Még kb 3 évet tervezem használni.
Kategóriájához képest nagy hely van benne. Az els? üléseken hibátlan a kényelem, hátul is van lábtér b?ven, de az ül?lap szivacs(?) elég furcsa, süpped?s. Csomagtér jó nagy (2 Winkler beleférne).
Futóm? semmi különös. Közepesen feszes, a gyári 185/60 R14 gumikon nem egy aszfaltbetyár.
Fékek átlagosak, hátulra csak dob jutott. A motor a legjobb. (ég és föld anyósom Xsarájának 1,6 16V motorjához képest) Semmi baja nincs az autónak, de ha lenne is, a motor miatt megbocsátanám. Papíron csak 110 LE, de a VTEC vezérlésnek köszönhet?en 1500-as fordulatról is töprengés nélkül húz. Sajnos kicsit rövid a váltó, sík terepen, szélcsendben 5.-ben kiforog a piros tartományig. (6000 1/min, óra szerint: 200 km/h). Emiatt elég jól gyorsul, de autópályán kicsit sokat forog. A legkissebb mért fogyasztás 5,8 körül volt (országút 80-100 km/h), a legmagasabb is 9 liter alatt. (tet?box, 4 személy, horvát autópálya, ~160 km/h)

Szervízintervallum 20000, ez jó. Szervíz drága, ez nem jó.
Eddig nem volt semmi baja, de mostanában mintha a jobboldali féltengelynek lenne egy pici hangja. Ez a 4. Honda a családban, eddig mindnek volt féltengely baja. Meglátjuk, hogy milyen gyorsan romlik a helyzet...

Ja! Még valamit nagyon szeretek. A f?tés és szell?zés kapcsolókat. Azok nagyon jók.

Nyugodtan vegyenek ilyen kocsit, jó lesz.

- -Bal els? fényszóróizzó - kb 1500 Ft Cserélni érdekes: Kormány jobbra alászedni, m?anyag doblemezt csavarhúzó segítségével lepattintani...izzót cserélni.)
- -Kötelez? dolgokon kívül nem volt más jelleg? szervízre szükség
- ...
- -Az el?z? tulaj garanciában cseréltetett jobb els? lengéscsillapítót.

-Egyszer volt egy budaörsi Honda Szervízben kötelez?n. (Honda Tokán asszem)

-Nem volt túl kommunikatív de teljesen korrekt volt.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2001
Előző autója? Astra F 1,4 16V Következő autója?
Verdikt (7.5/10)

Honda Civic 2001 (2001 - 2005)