Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1.4is

Rendkívül megbízható

Az a helyzet ,hogy autókkal foglalkozom pár éve és elég sok civic(95-2001) megfordult nálam. Egy volt ami megvolt négy évig ,a feleségem is használta. Valahogy ez a típus közel áll a szívemhez ,az összes civic közül , még a legelhanyagoltabb legtöbb kilóméteresnek sem volt semmi baja! Talán egy-két futómű kopogás amit párezerből orvosoltam utángyári alkatrészekből.
Csak ajánlani tudom mindenkinek! Valahogy ezekbe az autókba volt még anyag. Szerintem közel ennyire megbízható bármelyik évjáratra azonos Japán autó, de ebből sok volt ezért írtam le róla a véleményem, úgyérzem ennyi jár neki!
Még annyit, hogy szinte csak városban használtam ,fogyasztása: kb 8 liter.
A nyomatékot kicsit keveslem de ez inkább a hosszú áttétel miatt van, viszont ha pörgetjük akkor komolyabb 1.6-osokat is meg lehet verni vele...
Szerviztapasztalatom nincs! Nem kellett szervizbe vinni, itthon megcsináltam rajta a kötelező szervizeket, meghibásodás nem volt. A hátsó sárvédőív a régebbi típusoknál szeret rohadni, évente bele kell ködöltetni.
10-est adnék neki minden téren, csak a sok fiatal suhanc szét reszelte már majdnem az összest vagy összetörte de ez nem az autó hibája!
Most van egy gyönyörű 147-esem ,szeretem mert szép, de nem lehet egy lapon említeni a civiccel. Lehet arról is írok egy másik rovatba, ha már így belejöttem:)
Köszönöm!
Üdv: Mészáros Zoltán

- Igazából azt mondanám ,hogy semmi nem romlott el az autón négy év alatt. Egy garnitúra fékbetétet cseréltem benne.

Azért irtam 10-et a szerviztapasztalathoz mert csillaggal volt jelölve!

Ide sem

Fenntartási költség (10) Évjárat 1996
Előző autója? sok volt Következő autója? Alfa 147
Verdikt (8.1/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)