Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1.6 vti

A megbánás!

Leginkább versenyzésre vettem! Használtam elötte már pár vti-t, tehát tudtam mire számíthatok. Mivel versenyzésre vettem természetesen erősebbre csináltuk, na nem ész nélkül csak kb 200Le-re lett felhúzva. Szépen lassan hangoltuk össze az autót, /persze közben mentek a versenyek/ és egyre jobban jöttem rá hogy nem a legjobb választás volt a honda. Lehet, hogy tudott 200 Le-öt és lehetett menni vele 240-is de minden természetesen széthullot! És azok az autók amik Le-ben szintén 200Le körűl voltak nagyobb cm3-vel /2000-2500 cm3/ simán lealáztak, persze nem nagy autók hanem ami súlyban max 250 kg volt több. Csak amíg a nagy cm3-ek aránylag bírták a versenytempót addig ez lassan szétesett! Szépen lassan már annyiban volt az autó, hogy vehettem volna már tényleg valami vadállatot, de nem én hülye beleugrottam a vti csapdájába. Nem kell azt hinni, hogy ezek gyors autók, nyomaték szegények. Azt hittem a kiképzést is jobban bírják mivel japán autó. De semmivel nem bírta jobban mint ismerősnak a gsi astrája, sőt elöbb kipurcant pedig az sem volt gyári. Lényeg, hogy csalódtam az autóban és biztos , hogy amit legközelebb fogok építeni az nem egy "rizsesdoboz" lesz.

- féltengely, lengő kar, motor tőmítések, motor csapágy

Fenntartási költség (7) Évjárat 1997
Megbízhatóság (6) Vezetett km 20000
Előző autója? passat Következő autója? már megvan Bmw 325i
Verdikt (3.4/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)