Autók » Honda » City (2005-2008)

City 1,4 LS

The Blue Angel

Rosszat nem mondhatok róla. Én is olvasgattam az "előttem szólók" véleményeit, különös figyelemmel a "ledorongoló" véleményekre és természetesen figyeltem is ezeket a dolgokat, de sajnos nem tudom osztani ezeket a véleményeket.
Ami a "szép-nemszép" dolgot illeti ez egyéni dolog, ki hogy ítéli meg...
Hogy kényelmetlen.... én nem nőttem olyan magasra, hogy nekem ne lehessen beállítani az ülést. Több mint 400 km-t vezettem majdnem megállás nélkül, de nem fáradtam el jobban, mint egy "komolyabb" autóban.
Az üzemanyagfogyasztásra igazán nem lehet panaszom. Amikor átvettem, teletankoltam, és a következő tankolásig 6,3 l fogyasztás jött ki (klímával - mert nyáron vettem át), majd ez szépen csökkent, a körülmények függvényében 5,2-ig. Gondoltam még pár tankolás és én viszem a benzint a kúthoz, de nem így lett. A katalógusértékeket ugyan "nem hozza", mert a 4,8 l-t csak megközelíteni tudtam, de a városi 7,2-t sem sikerült - lehet, hogy ezt nem is bánom :-)
A motor hangja úgy 3500 f/min fölött kezd hallatszani, de autópályán sem kell nagyon hangosítani a rádiót.
Nekem nyáron a klíma kitűnően működött (nem kell fél óra, amíg kellemes lesz a hőmérséklet). Most így a hidegebb időszakokban éreztem, hogy fűtés is elég hatékony.
Nagyon jónak és rugalmasnak érzem a motort.... ha nem nagyon akarok gyorsítani, vagy éppen a körülmények is olyanok az 5. sebesség nagyon tág határok között használható. Az is igaz viszont, hogy nem indulnék vele egy gyorsulási versenyen, de ha ilyen ambícióim lennének, akkor nem ezt az autót veszem meg. Ez az én autóm, de mellette vezetek másik kocsikat is, szóval van összehasonlítási alapom.
Van jobb (sokkal drágább) és hasonló is (szintén drágább), de vannak ennél sokkal "gyengébbecskék" - nem a teljesítményre gondolok (talán olcsóbbak..... talán nem).
Fél év elteltével és 10000 km-rel "csak" ennyi tapasztalat jött össze - dióhéjban persze...... húúú... rosszat nem is írtam róla, de minek, ha nem találok benne?
Eltelt az első év és még mindíg tetszik.

4 és fél használat után és most már több mint 100000 km .. ... a fényszóró izzók és az ablaktörlő lapátok cseréjén kívül (és a kötelező szervizeken kívül) semmi hiba....
A megszokáson kívül most is olyan, mintha új autóba ülnék

- Nem romlott el semmi és nagyon remélem, hogy nem is fog.. legalábbis nem mostanában. - - Még mindíg semmi gond -

Csak az éves szervizen voltam vele.Semmi "extra" tennivaló nem volt rajta, amit kellett, becsülettel elvgezték

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? Mazda Következő autója? Honda, vagy Mazda
Verdikt (7.9/10)

Honda City 2005 (2005 - 2008)