Autók » Honda » Accord (2008)

Accord 2.0 Elegance (aut.)

Műszaki prémium - - - HONDA Accord 2.0 aut. (2009.)

Hogy klasszikusokat idézzek..."Nem vagyok orákulum, nem ismerek minden autót, a véleményem szubjektív, személyes tapasztalataim, érzelmeim alapján alakul ki". Szeretném azt is rögtön az elején leszögezni, nem vagyok japánautó-bérenc, sem Honda buzi, jelenlegi autómat kizárólag saját igényeim és szeretném azt hinni, hogy észérvek alapján választottam. Nem volt egyszerű...
Korábban 12 évig voltam gondos gazdája egy 1992-es W124 260E-nek. Már öreg volt, sokat futott (400e km) és sokat fogyasztott (12-15l), egyre több nyűg volt vele a mindennapi használat során... Úgy vágtam vele egy újabb használt autó keresésébe, mint Mr. Christian Grey hölgypartnerei felkutatásába, meglehetősen speciális igényekkel :)
Mindenképpen benzines autó kellett, 20e km-nél még az életben nem mentem többet egy év alatt, 1/3 országút, 2/3 város, ritkán autópálya. Tehát szívó benzines legyen, négyhengeres, 150-200LE, autómárka nem számít, szedán, Magyarországon vásárolt, érvényes forgalmival, automata, 5-6 évesnél nem öregebb, max. 10 litert fogyasszon (15 literes benzinfogyasztás után már a 10 liter is megváltás!), min. 1600 max. 2000 cm3, klímás, 4 személynek kényelmes, szövet ülésekkel, lehetőleg minél kevesebbet futott, nem totálkárból újjá varázsolt, max. 3-4 millió forintba kerüljön...A hahun nagyságrendileg 100e használt autót hirdetnek folyamatosan, ebből úgy durván 20, ami az én elképzeléseimnek megfelelt megfelelt...
De sikerült!!! Úgy bukkant fel a semmiből, mint Ms. Steel a különleges szexuális szokásokkal megáldott seattle-i fiatal milliárdos életében (OK, én győri vagyok, 41 éves és nem is USD milliárdos): váratlanul, különösebb utánajárás nélkül, az utcámban lévő Honda kereskedés bejárata előtt. Szürke volt, ártatlan, de mégis volt benne valami szexi...
Minden kívánságomnak megfelelt, már a próbaút alatt éreztem, hogy megtaláltam az igazit! Nem érdekel, hogy japán, nem érdekel, hogy Honda, mindenféle idióta előítélet és képzettársítás nélkül egyszerűen csak értékelem, hogy egy megbízható, kényelmes, kulturált, végletekig kiforrott konstrukció. Műszaki értelemben prémium termék és nem úgy, ahogy azt sokan gondolják. Nem prémium, nem sportautó, de nem is egy MB E Classe-t vagy 911 Turbo-t kerestem...Reálisan nézve a dolgokat a 8. generációs Accord egy nagyon jó minőségű középméretű szedán, épp megfelelő motorteljesítménnyel és pont. Mindenki, aki többet képzel vagy vár el ennél, valószínűleg csalódni fog, máshol kell kopogtatnia. Egyetlen dolgot hiányolok belőle, az én autómban nincs tetőablak, persze ez nem volt kizáró ok a vásárláskor. Előző autómat is sokáig megtartottam, remélem, hogy ez is hosszú évekig kiszolgál.
Őszintén kívánom minden használt autót keresőnek, hogy találjon a saját igényeinek és anyagi lehetőségeinek megfelelő autót. Soha ne felejtsük el, hogy az autó csak egy használati tárgy, a mai világban fontos tárgy, de csak egy TÁRGY. Amen.

- Az egyik H1-es izzó kiégett...OMG! Jobb és bal oldali szélvédő takaró díszlécek és kormány légzsákpatron garanciális cseréje. Ezen kívül eddig csak első fékbetétek és első féktárcsák cseréje. Motorolajcsere (Castrol Edge Pro LL III 5W-30 olaj, gyári olajszűrő, légszűrő és pollenszűrő) 15e km-ként, automata váltó folyadék (Honda ATF DW1, gyári szűrő) 60e km-ként.

Márkafüggetlen autószerviz Kisbajcson. Már az előző (használt) autómat is Hozzá hordtam. Maximálisan megbízható, precíz, korrekt áron.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2009
Előző autója? MB W124 260E aut. (1992) Következő autója?
Verdikt (8.4/10)

Honda Accord 2008 (2006 - 2007)