Autók » Honda » Accord (2002-2007)

Accord 2.4 Executive

Kétszínű penge

Egy évvel ezelőtt, hosszas kutatómunka után, végül is egy Honda Accord 2.4 Exé-re esett a választásom. Lenyűgözőek voltak a tesztjei, aki élt és mozgott, sűrűn bólogatott a választási javaslaton, meg hát, Honda-hívő lennék, vagy mi.
Az autót a cégem vette nekem - a mai napig hálás vagyok ezért neki -, utálom a dízelt, viszont rajongok a sebességért és az elérhető, hasznos kényelemért, ezért nagy-nagy izgalommal vártam az új jövevényt. Fekete színben rendeltem (a másik szóba jöhető a fehér volt, ami sztem hihetetlenül jól áll az Accordnak - meg még talán a piros), bézsszínű bőrrel (aminek sajnos velejárója a műanyag fabetét), és titániumszürke gyári, ám nem szériafelnikkel (azokat most téligumival használom). Végül is az abszolút fullról az érintőképernyős navi mellőzésével lemondtam, de nem bánom, mivel egyrészt az akciós Garmin-kütyüt mellékelték, másrészt Mo. térkép nem volt része a gyári cuccnak. Az ACC (adaptív sebességtartó automatika) pedig enélkül is elérhető volt.
Habitusomnak inkább az S-Type felelt volna meg, ám céges autósként nem akartam felesleges intrikáknak kitenni magam. Nem bántam meg a választást, mivel egy kettős személyiségű autóhoz jutottam. Egy báránybőrbe bújt farkashoz. Szolíd, visszafogott, elegáns, tartózkodó, és nem mellesleg csodaszép. (A mai napig élvezettel tudom szemlélni az egy tömbből kifaragott éleit. Lenyűgöző, egy igazi penge. Amúgyis késbuzi vagyok.) Ha viszont keménységre vágysz, azt is megkaphatod. Csak kegyetlenül pörgetned kell, amit a motorvezérlési elektronika is támogat. Kettős személyiség, két motor lakozik benne: egy 8 literes átlagfogyasztású, csöndes, szürke egér, és egy 14 literes, vijjogó szemét, ami szinte könyörög a gázfröccsért. Imádom, na.
Hibái: kicsi a hátsó utastér. 196 cm-esként, kényelmes vezetői üléspozíció mögött, a gyerekeim nem férnek el a gyerekülésben, ezért ha négyesben megyünk, a kisebb kölöknek középen kell helyet szorítani, amit nem szeretek. Az ún. prémium hifi szar. Mélybasszusban rezonál, a céges Octaviák gyári berendezései simán kenterbe verik. Dolgozom a kicserélésén.
A kütyükkel rendben vagyok, az eőérzékelős szélvédőlapátokat szeretem, az ACC sokszor nagyon megkönnyíti az életemet (ha meg a túlzott biztonságra való hangolása idegesít, kikapcsolom). Utólag beszereltettem viszont egy gyári tolatóradart, sztem rendkívül ajánlott, a lőrésszerű ablakkivágások, ill. a nem túlméretezett visszapillantótükrök nem minden esetben elegendőek egy jópofa esős, esti parkolástrükközésnek.
A kötelezőkön túl egyszer kellett szervízbe vinnem, az automata fényszórómagasság-állítás nem működött. Imádtak az éjszakai autópálya-társak, csuklottam rendesen. Az RM-hez (a cégemtől 100 méterre vannak) viszem, bár szemét egy banda. Legutóbb szemrebbenés nélkül kifizettették a fényszórómagasság-állítás kijavításának árát, miközben hozzá sem nyúltak. Azt mondták, a számítógép nem jelezte, hogy baj lenne. Egyszerűen csak ki kellett volna próbálni. Na, mindegy, ne menjetek hozzájuk, az a lényeg.
A végén csak egy adalék. Az ajcsiba kapott Garmin-kütyüt soha ne hagyjátok az autóban parkoláskor. A navigáció gyári talapzata nem túl feltűnő, csak amiatt nem fogják feltörni az autódat (ettől függetlenül a fejet rakjátok be a zárható kesztyűtartóba), de ha kinnt hagyod, azonnal bebasszák az oldalsó szélvédőt (javítási ár összesen 47 eFt).

- - automata fényszórómagasság-állítás;
- - gumi pedálborítások

- Royal-Motor Hungary Kft., XIII., Fáy u.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Előző autója? Skoda Octavia Következő autója? Volvo V70 T6
Verdikt (7.2/10)

Honda Accord 2002 (2002 - 2005)