Autók » Honda » Accord (2002-2007)

Accord 2.0 COMFORT

Gyöngy a disznók előtt: szenved a hazai utakon

Álmaim autójaként vettem meg hároméves korában.Nagyon megkímélt példány volt,pedáns gazdától.Kacérkodtam a 2006 évi ráncfelvarrottal is (akkor jött ki) de az a hűtőmaszk engem taszít.Nekem olyan koreai beütésű a 90-es évekből.
Háromévesen az akkori új ára 60% -ért vettem,és a spórolás mellett az is fontos volt,hogy nem kényszerülök vele márkaszervizbe.Lehet, hogy az elvárásaim voltak túlzottak,de néhány dologban csalódást okozott: a felfüggesztései egy boldogabb ország útjaira lettek tervezve.A hazai utakon pattog,az úthibákon nagyokat üt,rázza a kasztnit.Először azt hittem,hogy az előző tulaj által felszerelt 225*17/45-ös gumik okozzák,de a gyári méretű téli gumik (Yokohama) sem teszik komfortosabbá.A csomagtartó nyílása kicsi,és ami bosszantó,hogy esőben, vagy mosás után felnyitva a fedelét,arról becsepeg a víz a csomagtartóba.(Ezt az előző,lenézett Seat Toledo nem csinálta.)
Javára írandó:markáns,erőt sugárzó megjelenés,kifogástalan stabilitás,mintaszerű váltó, sportos,harapós fék (bár a betétet,főleg a cserélt REMSA-t eléggé eszi).Ha van szíved forgatni,élmény vele autózni,én szívesen feláldoznék néhány lóerőt a 155-ből némi alsó tartományban jelentkező nyomatékért cserébe.A fényezése érthetetlenül kényes,sérülékeny.A fogyasztása korrekt,autópályán 140-nél 8 liter,én főleg városban és rövid utakra használom,ott 10-10.5.A klímája remek,a párátlanító funkciója hihetetlenül jó.
Összességében jó vétel volt,jó úton élmény vezetni,dinamikus,sportos.Lehet,hogy csak azért kritizálom,mert öregszem? Ja,és hiányzik belőle a kipörgésgátló,ez a motor igényli.

- Első fékbetét csere.Barátommal megcsináltuk.

Nyíregyházi márkaszervíz.(Csak a karosszériaműhely hozzáállását minősítem):meghúzták a hátsó ajtó és a hátsó kerék közötti,kb. tenyérnyi felületet.Bevittem a "márkaszervízbe",ha majd eladom,lássa a vevő,ehez nem nyúlt akárki...Egy hét alatt elkészült, az ajtó és a mellette lévő elem nincs egy síkban.Diszkrét háborgásomra a mester válasza: "Ezeknél a kocsiknál * (itt egy kicsit neki is elcsuklott a hangja) gyárilag sem valami szépek az illesztések..."

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Toledo 1998 Következő autója? ?
Verdikt (7.1/10)

Honda Accord 2002 (2002 - 2005)