Autók » Honda » Accord (2002-2007)

Accord 2,0 Sport

Csajozós aszfaltszaggató

Első látásra beleszerettem.
Nem egy családi autó mert a nyílások kicsik és hátul elég kicsi a hely. Japánokra szabva biztosan az utastér. A 2 literes motor 80-140 km/h-es tartományban 3 literes autókat szégyenített meg. Egyszer Németországból több száz kilométeren keresztül versenyben voltam egy 530d és egy 525i BMW-vel. Nem tudtak lerázni sőt. 5-ben kipörgött a piros mezőig ahol 240-nél letiltott. Az útfekvése pazar, a sport ülések rendkívül kényelmesek elől hosszú távon is. A váltó nagyon pontos volt végig. Akkor még mechanikus gázpedált tettek bele ami nagyon direkt volt. Minden láb rezgésre érzékenyen reagált főleg 1-es 2-ben. Aki elektronikus pedállhoz szokott annak az elején rángathat is, ha egy macskakövön remeg a lába. Az ABS-en kívül semmi egyéb elektronika nem volt benne mint egy gokart. 17"-os spéci verseny gumikat tetettem rá amivel megcsúszthatatlan volt szinte. A félbőr ülés nagyon igényes és ez elmondható a belső kidolgozásra is összességében. Előtte egy kombi Focusom volt aminek a nagy raktere hiányzott nagyon. (Ezért már egy kombi Accordban ülök.) Nem a csomagtartó méretével sokkal inkább a nyílások szűk méretével volt gondom néha.
A szervízbe 10 ezrenként hordtam amikor kérdezték hogy miért akkor mondtam, hogy nagyon tolom neki. A válaszuk az volt, hogy ezt Hondásan kell vezetni. :) Rajtam nem múlt. Sokat utaztam vele és rendkívüli menettuljdonságai miatt közel hozta az Adriát, Németországot vagy az Alpokat.
Az audio sokkal jobb volt mint a mostani kombiban. 6 hangfal a mély az olyan volt mintha egy láda lett volna bent.
A szervíz nagyon korrekt volt minden megjegyzésemre nagyon odafigyeltek egyedül azért adtam 9-et mert többször nem volt lemosva szervíz után mivel nem volt kapacitásuk rá. 12-15 liter között fogyasztott ha tempósan mentem vele légkondival. Ritkán sikerült 10 körülire levinnem a fogyasztást.
Azóta is ha látok egy ilyet könnybe lábad a szemem.

- 100 ezernél komplett kuplung csere garanciában...

Honda Buda

Fenntartási költség (8) Évjárat 2003
Megbízhatóság (10) Vezetett km 120000
Előző autója? Következő autója? Honda Accord Tourer 2,0 Sport Automata
Verdikt (8.4/10)

Honda Accord 2002 (2002 - 2005)