Autók » Honda » Accord (2002-2007)

Accord Tourer 2.0 Executive

Azt hiszem ezt megtartjuk.

A sok rövid városi út miatt kerestem megbízható benzinest kombit olyan felhasználásra, ahol egy dízel csak kínlódna havi 1300km-re. Ez tipikus ovi-iskola-pékség-edzés felhasználói profilt jelent. Az autó nem életérzés közvetítésre, megjelenésre és hasonlókra lett szánva, hanem hogy megbízhatóan tegye a dolgát a mindennapokban és legyen jól pakolható. Mazda 6, Mondeo Turnier, Avensis Wagon, Laguna Kombi voltak az alternatívák kizárólag tetőablakkal. Ez az Accord akadt fenn először a hálón és volt a legközelebb (Németországban). Nem volt olcsó. Előttem egy tulajdonosa volt. A szervizkönyv ellenére nem nagyon hittem az óraállásban, de az első tulajdonos levélben igazolta, hogy az tényleg annyi. A Honda Deutschlandnál is leérdeklődtem és a korábbi szervizben Odenwaldban is megálltam egy esseni út alkalmával. 80 ezres nagyszerviz következett Honda Sigl-nél, de itt sem derült ki semmi gyanús, pedig sokat vizsgálódtunk.

Bosszantó dolgok (figyelembe véve, hogy 10 éves 2005-ös autóról van szó)
120 felett viszonylag erős szélzaj. Bosch Aerotwin ablaktörlők és egy bal első ajtó beállítás sokat segítettek
hátsó lábtér 1,83 felett szűkös - nálunk csak gyerekek ülnek hátul
ajtózsebekben nincs elég hely - kerestünk lapos flakonokat víznek
hátul még ajtózsebek sincsenek - hát ez szégyen egy 2005-ös autónál
gyereküléseket becsatolni egy kín - egyedileg gyártott övhosszabbítókkal sikerült orvosolni a bajt
5. ajtó motoros mozgatású, ennél az évjáratnál belülről nem nyitható - Nyitás kulcsról gombbal megy vagy kézi erővel
tolatóradar hátra nagyon hiányzik - pótoltuk és jól működik
fedélzeti számítógép nincs - hogy ezt hogy gondolta a Honda 2005-ben?
pótkerék nincs - lett mankókerék, ami a csomagtér alatt elfér
gyári akkumulátort ekkora motorhoz gyenge - oda kell rá figyelni rá de legalább jó drága
nincs tetőkorlát (csak 2005 után lett)- egy Accordra való Thule készlet lett a megoldás, ami szintén jól teljesít
automatikus fényszórókapcsolás nincs. - A rendőrség hálás az anyagi támogatásért.
síalagút nagyon hiányzik

Ami jó:
Motor: kellemes utazó motor. Sportos is tud lenni, de én nem erőltetem. Nyomatékra a 195Nm nem egy TDI, de bőven elég. 4200 körül vált a vezérlés kb.140-nél. Onnantól autópályán szinte fellélegzik
Váltó: pontos, de hiányzik a 6. sebesség autópályatempónál
Fogyasztás: 8,1 liter normál tempóbam a kétéves átlag sok vidéki városi menettel
Tetőablak: enélkül többé nem veszünk autót. Kora tavasztól késő őszig használjuk 70kmh alatt. Légkondi csak 29-30°fok felett megy
Futómű: teljesen rendben. A mi igényeinket bőven kielégíti és 16-os felnikkel és ballonosabb gumikkal még az ocsmány utakat is viszonylag jól bírja
Helykínálat: elöl mint a kifutott A4-ben (B8), hátul valamivel tágasabb (de azért nem Octavia II szint)
Csomagtartó: 570L ami bőséges. A formája nem optimális, de lehet vele élni. Csomagtértollót el lehet rejteni a csomagtérpadló alatt. Praktikus a szemüvegtartó a mennyezeten. Mindig kéznél van.

Elromlott
- hátsó féknyergek cseréje, Tipikus 7.gen. Accord Tourer baj. 80 és 120ekm között ill. kb. 10 év után
- ablaktörlők cseréje Bosch Airtwin-re ami kevésbé szélzajos.
- akkumulátor
- 5.ajtó gázrugói 12 évesen már megfáradtak. Télen kicsit rá kell segíteni kézzel, de már megvannak az új darabok

Egyelőre ezeket tapasztaltam. Mivel sokáig szeretnénk megtartani, majd frissítek. A jelenlegi felhasználásra ismét ezt, vagy a fenti modellek egyikét venném.

- Hátsó féknyergek, akkumulátor,

Bognár Auto - Gábor szinte mindent megold.

Honda Flick Győr - korrekt műhely. Ami nem ment: vonóhorog nagyon sokba került volna. Tolatóradarból csak gyári horror áron. Ha valamivel nem boldogulunk a Flicktől kérünk segítséget. Ez többször előfordult.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Előző autója? Partner Következő autója? Optima SW
Verdikt (7.3/10)

Honda Accord 2002 (2002 - 2005)