Autók » Honda » Accord (1993-1998)

Accord Coupe 2.0i LS

Jobbkormányos drágaságom

Nagyon jo, megbizhato es kenyelmes auto. Azert a japanok sejtenek valamit, hogy kell autot epiteni. Meg ha az amcsik raktak is ossze, azert nem tagadja meg a gyokereit, amugy jobbkormanyos a draga. Az elozo autom ugyanilyen volt, csak 2.2-es motorral, azert az sokkal jobban ment, pedig csak kb. 15 LE a kulonbseg, de az full bor volt, szinten automata, alufelni, klima, stb.
Ebben sajnos nincs klima, igazabol az hianyzik, de amugy minden megvan benne ami egy atlag autosnak kell, sot meg kicsit tobb is: full elektromos (ablak, tukor, napfenyteto, ules), tempomat, automata valto, ABS. Nagyon kenyelmes husszu tavon is es ovatos vezetessel meg 8 literig is leviheto a fogyasztas, ami egy ekkora autonal nagyon jo szerintem. Amugy vegyesben kb 8.2-8.5l megall a fogyasztasa.
Nagyon sok alkatresz passzol a normal Accordbol, de mivel ez egy amerikai modell sokminden van amit nagyon nehez es draga beszerezni hozza. Foleg a karosszeriara kell vigyazni, mert azt talalni hozza muveszet, de a rozsda miatt nem kell aggodni, az enyem 11 eves es 100% ep a kaszni.
A motor nagyon jo, nagyobb hidegben es hidegen kicsit kopogos, dizeles a hangja, de ahogy bemelegszik ez teljesen eltunik es nagyon megy, de mint minden japan akkor megy es akkor erzi jol magat ha porgetik. Meg automata valtoval is nagyon jol gyorsul, es normal temponal (1ookm/h) kb 2800 korul forog a motor, ez valoszinuleg manualissal meg kevesebb, szoval nem kell szetporgetni.
Hat rosszat igazabol nem tudok irni, ABS es kezifek probleman kivul semmi problema nem volt, a szokasos kopo alkatreszeket meg minden auton cserelni kell, de amugy ezen meg minden futomualkatresz, motor eredeti, csak vez.szij csere volt semmi mas.
Osszessegeben csak ajanlani tudom es biztos nem cserelem le egy darabig, esetleg ha kiadjak az Accord Coupe uj modelljet 2008 korul :)

- Megvetelkor hibat jelzett az ABS lampa, ez a bal hatso szenzor cserejevel megoldodott, azota semmi gond. Bal hatso kezifek szerkezet nem mukodott, de ez valoszinuleg azert, mert automata valtos es sohasem hasznaltak a kezifeket - en sem hasznalom, de muszaki vizsgara meg kellett csinalnom. Ez a ket cucc bontoban 80 euroba kerult. Ezen kivul csak a szokasos dolgokat csereltem, fekbetet es gumikat elol. Ja es hutot, amit valoszinuleg valami barom sterimobbal (nagynyomasu mosoval) tonkretett es ezert szivargott, ez 50 euro volt szinten bontobol, de ugy nezett ki mintha vadi uj lenne.

Haza, nem merem senkire rabizni, nem bizok en a mai kutyauto "szerelokben" inkabb mindent magam javitok, ez meg is latszik az auton (pozitiv ertelemben)

Fenntartási költség (7) Évjárat 1996
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Datsun Cherry, Honda Accord Coupe 2.2i ES Következő autója? Honda Accord Coupe :)
Verdikt (7.4/10)

Honda Accord 1993