Autók » Ford » Ranger (2011)

Ranger 2.2 TDCI Limited

Nagydarab

Első terepjáróm! A sors úgy hozta, hogy céges pénzügyi feltételek miatt személyautó helyett "teherautóra" kellett váltanom. A piacon megtalálható összes pick-up típust megnéztem, kipróbáltam. Mindegyik közül ár-érték illetve kinézet alapján a Ranger nyert és az eddig előfordult "hibái" ellenére sem bántam meg.
A 150 LE-s motor nekem megfelelő, autópályán 130-nál 2400-et forog, fogyasztása 9liter körül. Vegyes használatban 10liter körül fogyaszt.
Zajszigetelése is kiváló, menetzaj alig hallható, a rossz utakon inkább ráz mint pattog, de ez egy teherautó...
Pozitívumok:
Külső megjelenése: formája nagyon szépre sikerült, mindenki dícsérte eddig. Nagyon magas, a többi pick-up tetejére rálátok a vezetőülésből.
Belső tér: Teherautóhoz képest személyautós kényelem. Az elektromos ülésállítás nagyon jó, a bőrülések kényelmesek, az ülésfűtés gyors, az első szélvédőfűtés kiváló így télen. A hátsó üléseken két gyerek 1 felnőtt is elfér, a lábtér is megfelelően nagy.
Negatívum: Kormányt állítani csak fel-le lehet, az előre-hátra való állítás nem lenne hátrány.
A kuplung és a fékpedál túl közel van egymáshoz (nekem legalábbis), néha beleakad a lábam.
A menetadatok menüjének a kapcsolója nem a kormányon van hanem a műszerfal "nullázós" nyomógombjával tudom megnézni a fogyasztást stb. na ez elég kényelmetlen a kormányon átnyúlva.
A kesztyűtartó ajtaja elég nagy, kinyitásnál vigyázni kell mert hirtelen "kibukik" és megüti a lábat.

- 1. A visszapillantó tükör felett az szélvédőn befolyt az esővíz: gyártás során a szélvédő és a kasztni közé beszorult egy műanyag darab így a ragasztó nem tömített rendesen-garanciában javítva - 2. A szürke metálfényezés 2 ponton az ajtókon "kifakult"- gyári hiba: garanciában UV lámpával elpárologtatták az oldószert alóla - 3. Menetstabilizátor kontrollámpa néha folyamatosan hibát jelez: motorprogramozással garanciában javítva

FORD VAGÉP -Miskolc 3527, 26-os főút kivezető szakasz

Fenntartási költség (7) Évjárat 2014