Autók » Ford » Ranger (2011)

Ranger 2.2 cdti limited automata

hobbiauto

Nagyon vartam, hogy megjojjon az auto. Meditaltam az Isuzu es a Ford es az uj Nissan kozott, Hilux nekem oreg, szoba sem johetett. Vegul mindent egybevetve a Rangert valasztottam, eleddig nem bantam meg. Menettulajdonsag- 5en utaztunk 1600 km Romaniaba vadaszni. A kollegak kibirtak, pont ez volt a hatar azt mondtak a 8 oras utra. Mivel vegig aludtak azt gondolom nem lehetett annyira kenyelmetlen. 150 le az sajnos gyengecske volt 5 ember es a csomagok. Bar ez inkabb csak az elozeseknel volt zavaro es lehet az is csak azert mert a masik autom 530d es hozzaszoktam. Osszesegeben tudtam mit veszek es inkabb mondanam kellemetlennek mint rossznak az erejet. Autopalyan 150 km/h teljesen kenyelmes es 2800 forog. Az automata valto neha lassu volt de 1 het alatt mar eszre sem vettem es teljesen megszoktam. a belter szerintem gyonyoru es ami nekem fontos, hogy a sar mindehnonnan konnyen takarithato. Ulesfutes 1 fokozat a 10 eves Transitunkban ugyanez van azonban 15 masodperc alatt melegit. Terepjaro kepesseg. Komoly, 15 kilometeres fold-,sar-, es hegyiutakon mentunk a vadaszteruletig gyakran 15-25% emelkedon. Bar teligumival vittem ki, kizarolag egy helyen akadtunk el ott ahol mar a vitarak sem tudtak felmenni azokon szinten utcai gumi volt. Az automata valto itt nagyon elemeben volt, preciz es pontos valtasokkal tartotta a max nyomatekot. Es eletemben eloszor volt szukseg a lejtmenet vezerlore. Visszafele a hegyekbol delutanra megolvadtak a saros addig fagyott osvenyek. Komoly, hosszu lefelekben csuszkaltunk gyakran ugy, hogy majd ossze csinaltam magam. Bekapcsolasa utan mint kes a vajban mentunk lefele csuszas nelkul. Oriasi elmeny volt.

Szoval osszegezve: kicsit gyengecske de egyatalan nem gyenge. Terepjaronak irto klassz, belter gyonyoru, talan a motor picit hangos es zavaro a kek muszerfal ejszaka. Ezek mar abszolut kivul vannak a szigoru hasznalhatosagi tenyezokon. Ajanlom.

- Eddig semmi.

ford hovany