Autók » Ford » Mondeo (1993-2000)

Mondeo 1,8 td

Teljesen oké

10 évesen vettem 750e-ért. Először valami hasonló korú passátot akartam, de végül ez lett belőle, azoktól ugyanis átlagban 150-200e-rel olcsóbb volt. (Kábé hasonló állapotban.)
Idáig (egy év alatt mentem 35e kmt) komoly baja nem volt. Gyakorlatilag csak a kopó dolgokat kellett cserélgetni, meg persze 10e-ként az olajcserék. Jah, meg a klíma feszítőgörgője tört el. 15be volt a javítás.
(Ja és cseréltem vezérműszíjat. Szereléssel együtt volt 40e. )
Másrészről viszont ha komolyabb baja lenne, a javítás alapból drágább, ugyanis tele van zsúfolva a motortér. Ha az ember eljut a lényegig, ott már egyszerű, de előtte mindent ki kell kapni. Az alkatrészek átlag 15%-al drágábbak a kortárs astra kategóriánál. De mondom: eddig nem volt vele baj.
Városban kifejezetten lassú. Persze lehet pörgetni, de igazándiból nem szereti. Városon kívül, főleg pályán viszont rendben van. Kábé 80-tól normálisan gyorsul, szóval biztonságosan lehet vele előzni. A vége valahol 170 körül van, de azt már gyűlöli. Meg hülyeség is, na. 130-140-nél viszont ok. onnan még értelmezhetően gyorsul.
Az első üléssor kényelmes, és tulajdonképpen a második is.
A klíma nagyon sokat levesz a teljesítményből. Ha van türelmem városban is bekapcsolom, de iszonyú tetű lesz tőle. Városon kívül ok.
A futómű nagyon stabil, egyáltalán az egész autó hihetetlen biztonságérzetet ad belülről. Van benne valami tankszerű. Érzed a súlyt.
Igaz a kis úthibákat annyira nem szereti. Fő ellensége a földút.
Nem kikapcsolható ABS van benne, ezért néha elég bután tud viselkedni.
Zenész vagyok, időnként nagybőgőt, ezt-azt kell szállítani, ezért fontos volt a hely. (Ja, aha, szóval az enyém kombi.) És ebben az van. A hátsó üléseket lehajtva simán franciaágynyi hely lesz hátul, sokszor aludtam már benne. Na, az a lényeg, hogy iszonyúan meg lehet pakolni.
Tök jó a hifije! (Bár ugye kombi.) Én a mai alap Suzuki kategóriát ismerem, na attól mérföldekkel jobb.
Összességében nagyon megszerettem. Soha nem kér semmit. Tényleg csak megy.

Ööö, hát egyelőre ennyi.
(Ja, az azért nagyon fontos hogy én ugye egy 120-as Skodából ültem át. Ez azért nagyban relativizálja az előző sorokat.)

- kopó dolgok, klíma feszítő görgő

Fenntartási költség (9) Évjárat 1996
Előző autója? 120l Következő autója? valami mondeot