Autók » Ford » Mondeo (1993-2000)

Mondeo 1.8clx

Kiegyensúlyozott megbízhatóság

Pont 2 éve vettük, 3hetes járkálás után.A felhozatal szörnyű volt.Tehát fain autokereskedés Budaörsön(már elköltöztek)csili-vili auto,kérésre már hozzák is a papirt,törött volt egy KICSIT festékrétegmérés,egy két helyen átfényezve,egy két ajtó cserélve amúgy tip-top,132000-km,extrák.Jó,mondom én,100.000ft le és már viszem is.Következő héten ,volt fordszervizes cimbihez olaj-vezérléscsere átnézés.És a hidegzuhany este amikor hozza a vasat vissza.A kicsit törött szócska takarta az összes ajtó cseréjét, az összes üveg cseréjét,és a komplett átfényezést.A motorblokkon az utolsó olajcsere matricáját háromnegyedig kaparták csak le oly módon hogy az elejét rajtahagyták amelyen a kezdő számok a 2-es és a 4-es voltak.Gondoltam hogy visszapörgetnek valamennyit ,de ez azért durva.Kérdezem a szerelőt vigyem e vissza,de azt mondta ezektől függetlenül a motornak semmi baja,és kis odafigyeléssel 400.000-et gond nélkül elfutnak,az egész eleje új ,gondolom a csatt miatt.Ezt a hosszú bevezetőt azért irtam mert ebből látszik hogy nem az év üzletét kötöttem meg ezzel az autóval de mégsem bántam meg mert egy félrediagnosztizált légtömegmérőcserén kivül nem volt nagy költekezés rá. A kocsi nagyon kényelmes ,nekem a formája is nagyon bejön,a gyorsulása nem egy versenygépé ,de igy is több mint elég,és a 190-et megfutotta 3 fővel tetőcsomagtartoval.Ha nem rúgjuk nagyon neki nyáron elmegy 9 literrel is. Negativum hogy a gyári kerék(185/65/R14)nagyon kicsi,könnyen fölakad az auto a legkissebb padkán is. A csomagtartó óriási de a nyilás botrányosan rossz kialakitású(4ajtós),és a fékek hamar fáradnak(ABS nélküli hátul dob) Összességében szerintem megbizható bár ebből is biztos ki lehet fogni szart. A szervizekkel vigyázni csak kevesen értenek hozzá.

- hátsó kerékcsapágy csak aggyal együtt 21000ft
- öninditó rotor javitható volt 5000ft
- kézifékbowden 4000ft
- első gátlók már érnek,de még birják

sarki sufni mester.odafigyeléssel dolgoztatható.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1997
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 132000