Autók » Ford » Ka (1996-2007)

Ka 1,3 alap

Nem KAka, hanem FORDKA

Nagyon szeretnivaló autó az biztos.
Nem az a "gyorsuljuk le azt a BMW-t is" vagy "akkor ugorjunk le a hétvégén az Adriára 4-en egy hétre" tipusú autó ,de minden más helyzetben 90%-ban helyt áll ( "terep",autópálya,patkárafelállás,bevásárlás,...) a maradék 10% (ami nincs: presztizs,4személykényelmessen,...)
Nem nyújtja a mercedes tökéletességet ,sem a régebbi wartburg "barkácsautó" érzést sem.
Szerintem pont jó
-BELTÉR:nem túl nagy ,3 személynek kényelmes ,de mi már voltunk az Adrián 4személy+1hétre cucc (nem kellemes emlék az utazás)
-MOTOR: 1.3 (63le) az el?zés el?tt azért rendessen fel kell mérni a szembe jövö távolságát 80km/h-felett ,mert nem igazán akar nekilódulni. A vége lejtön 160km/h (német autópályán ,magyarországon max 130km/h :) ),de az már para 13"-os kerekekkel. A daewoo tico azért 0.8cm3-el azért nem ellenfél.
SZERVÍZ/FENNTARTÁS: igénytelen( jó értelemben ) ,csak kötelez? szervízre vittük 15000 és 45000 ,de már arra sem.
Ezt még meg tudják "barkácsolni" a autószerel?k is. A mienkben a világítás+rádió+önindító elektromos ,semmi felesleges extra kicsit fapados (ABS azért néha hiányzik ,de még egyben van).
KAROSSZÉRIA:az els? hátsó müanyag lökhárító ,mint a ropi úgy törik. Nálunk se mindenki Schumacher néha becsúszik egy kapukeret éle ,de azért ez nevetséges: kb 3km/h-val nekimentem és a müanyag a megrepedt (állítólag a focus 15km/h-ig deformálódásmentessen elnyeli ezeket)

DE mindezek után szerintem az egyik legjobb kisautó még ma is. Kicsit koros modell ´96 ,de még ma is benne van a TOP 5 legjobb autóvétel 2millió forint körül. Akinek nem kell a sedane feeling (pl Dacia Logan, Renault Thalia) annak nagyon sok örömet fog szerezni.Szerintem jó autó ,nem nagycsaládosoknak max 4 f? ( átlagos >175cm magas)
TOP 5 kisautó 2milla körül (+/- 500 000ft) (yaris,új swift,fabia,polo,ka) amelyik autó nem került be a top 5-be az nem véletlen!

- semmi

Baja,Szekszárd kicsit drága (relative) inkább a helyi autószerel?k

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999
Előző autója? Következő autója? majd új swift , yaris