Autók » Ford » Focus (2004-2011)

Focus 1.6 Tdci

Havi 6000km... olvasd el!

Azért vettem a kocsit, hogy 2 év alatt belerakjak 160000 km-t, aztán vegyek újat. Nem céges kocsi! Saját üzlethez használom, 20000km-enként szervíz, szervízkönyv vezetve... Elég sportosan vezetek, a fékbetétcserék utalnak erre.
Ennek ellenére a fogyasztása alacsonyan marad.
Az ülései eleinte úgy tüntek, kényelmesek, de néha néha a Golf V-be átülve rájöttem egy klasszissal gyengébb nála. Kb 600km-t tudok kényelmesen vezetni vele. Golf V-el kb 1400-at. (oké nem hasonlítom)
Az első ajtóoszlop szerintem pont szarul takarja ki a kanyarokat. Volt néha meglepetésem.
Ha ablakmosóval mosom az ablakot menet közben, akkor az utólsó törlés után még vagy másfél deci víz fut fel az üvegen a szélben, mivel ezt észlelték a tervezésnél, 2 másodperc múlva még töröl egyet magától. Namost ez nyáron pont el is keni a 2 másodperc alatt érkező bogarakat. (megszokható hiba)
A motorháztető szélvédő felöli végét picit ha felkunkorították volna, akkor a menetszél szépen intézné a dolgokat magától. (golf, audi, toyota, mitsu)
A tompított fényszóróban az égők 24 hónap alatt 9 szer égtek ki. Ez alkalmanként 3-4000 között van. Égőcseréhez csavarhúzó (torx), lámpa ki, égő csere, lámpa vissza. Hol sikerült vizszintesen visszarakni, hol kicsit fel, hol kicsit le világított. Oka a feszültség kiugrása néha (ezt be is mértük, tipushiba, bár nem ismerik el)
Azért figyeld az utakon hány ford lámpája nem ég rendesen (meglepő eredményre jutsz)
A rádió középső nagy tekerő gombja szép fényes króm csúszós, így zötyögös úton képtelenség finoman tekerni rajta. Hol üvölt, hol halk.
Hátsó ajtó (kombi) lecsapást igényel. Akkorát ami a bentülőknek robbanásként hat.
Vízes úton, előzéskor rendszeresen veszélybe sodor a kipörgésgátló.
(ha áll a víz a nyomvályúban, rögtön kicsit kipörög a kerék, az elektronika meg elveszi a gázt)
Ugyanez az elektronika viszont csúszós kanyarban néha segít is. De egyenlőre 25:2 a minusz oldalon.
Duda a kormányon, de vészhelyzetben előbb húzom le az ablakot és kiabálok mint ahogy megtalálnám a megnyomandó felületet.
Vészvillogó a középső konzol felső közepén, a CD open/close gombja felett 5 centivel, amin persze pont olyan háromszög van. Autópályán néha meg akartam nyomni a vészvillogót, de csak a CD-t sikerült.
Egyszer tök érthetetlen módon minden műszer leesett 0-ra menet közben, és a visszajelző lámpák is megzavarodtak. Gyujtás le, gyujtás vissza, és azóta jó.
Motortérben ablakmosó betöltésénél pont útban van a motortértető kitámasztására használt pálca. Mondom! pont útban van. És kicsi is a nyílása, kb mint egy 50 forintos érme.
Reflektor fel le kapcsolása az index meghúzásával váltható.
Pont mindig későn kapcsolodik le, és a szembejövő szemébe világítok még vele. Mert hosszú a kapcsoló útja.

Nem írom tovább....
Összeségében egy csomó olyan "hibát" találtam kivül belül ami bosszant, és pénzbe sem került volna praktikusra csínálni. (kapcsolók helye, funkciók stb)
Végülis nem véletlen, hogy egy golf 2 milióval többe kerül.
Olyanoknak ajánlom, akik nagyon nyugis módon, megfontoltan vezetnek.
Azt fogja tudni követni az autó.
Az én "forszírozott" vezetésem nem neki való (nem ütöm vágom, csak a havi 6000km-t lendületesen vezetném)
Fékei nekem kevesek. Rendszeresen eljutnak a darálás állapotába, amit a féktárcsa kopásából adódó kis váll csínál.

Így átolvasgatva amit írtam, sorba sorba jutnak eszembe a dolgok, de rosszat már nem akarok írni, a jókat meg nem emelem ki, mert végülis az a dolga a kocsinak, hogy ezeket tudja.
Egy dolgot azért még:...
A motor alapjárat körül annyira kevés nyomatékot ad le, hogy igen gyakorlott létemre is le-le fulladok vele néha induláskor.
Ezzel egy lapon említve, hetente előfordúl, hogy annyira elveszti a fonalat induláskor, vagy lassú sebességben, hogy 2-3 másodpercig kell várni a reakcióra. Ez is kevert már komoly bajba.

Na most tényleg befelyezem.

- Bal féltengely 70000km-nél (garanciális) - Fényszóró izzók 9db. Felváltva jobb-bal... kb 45naponta :) - Elöl jobb alsó lengőkar 90000km-nél (garanciális) - Fékbetétek elöl 20000km-enként. (elvileg elég lett volna 40000nél, de nem bírta), hátul 40000km-enként (ezt sem kellett volna ennyiszer) - Szelecky-nél lett véve, és 1 év után nagy tenyérnyi helyeken a lökháritón lejött a lakk, persze javították, mert kiderült 0km-es korában lettek lakkozva szarul.

FX Autóház Pécs Ha Nő vitte a kocsit, akkor hülyének nézték. 140000-nél elfelejtették megnézni a fékbetéteket, le sem szedték a kereket, persze két nap múlva elfogyott a betét. Első (20000-es) szervíznél a 4 hónapos fekete karcmentes kocsit lemosták úgy, hogy a gumitömlőt a tetején húzták át a másik oldalra. Eredmény:karcos tető. Na nem is sorolom tovább... Ha tehetem viszem más városba... (kaposvár)

Fenntartási költség (4) Évjárat 2008
Megbízhatóság (7) Vezetett km 162000