Autók » Ford » Focus (1998-2004)

Focus 1.4 Ambiente

Félelmetes cápa

Els? igazán jó autóm, valózsín?leg elfogult vagyok vele szemben. A formavilágától már nem tudok szabadulni, a lekerekített bels? tér és a végletekig szögletesített küls? már-már a perverzitás határát súrolva szép. Sajnos ma már nem gyártanak lekerekített bels?vel autókat, nagy bánatomra.
Futóm?ve nagyon jó, bár néha vezettem egy Astrát és érzetre az úgy t?nt, mintha jobban feküdné az utat.
Fogyasztása sof?rfügg?. 1.4-es motorral nem lesz az országutak királya, 140 fölé nem hajtottam még autópályán sem, nyugodt öregesen, gyorsan kapcsolgatva viszont vegyes használatban az 5.5 litert lazán hoztam, országúton b?ven 5 liter alatt. Lehet hajtani is, akkor jobban megy, 7 liter körüli átlagfogyasztással. Az 1.4-es motort egyébként nem ajánlom, ugyan ekkora fogyasztással az 1. 6 is elvezethet? nagyobb teljesítmény mellett.
Az autó igazi igásló kombi lévén. Sokmindent elvitt már szegény, f?nyírótól kezdve a laminált padlóig. Sajnos a kombi csomagtér ajtójára érdemes odafigyelni, mert a m?anyag könnyen sérül és bizony nem is lehet eltüntetni.
Amit még észrevettem, hogy a taknyos id?t nem szereti, tavasszal és ?sszel ilyen es?s id?ben köhögve indul, néha lefullad közvetlen elindulás után, vagy a másik tünet, hogy rajtafelejti a szivatót, és 1300-on alapjár vagy 5 percig mire észreveszi magát.
Vicces, hogy nyáron hideg garázsból kiállva is képes ugyanezt produkálni, hogy szivatóval indít :)
Story:
Egyszer vaksötét éjjel megálltam a nagy pusztában egy szép kilátónál, rajtahagytam a helyzetjelz?t. Mikor mentem vissza az autóhoz, olyan gonoszan nézett mint még soha. Rendesen féltem t?le! A cápauszonyra hajazó lámpái.. Nem tudom, hogy más autó képes-e ezt produkálni..

- Lehet, hogy csak nekem van szerencsém, de 88000 km alatt semmi nem romlott el benne.
- Egyszer padkára futottam, leng?kar, felni, 35.000 volt még ´01-ben.
- Nemrég valaki rátolatott, jobb el?l a lökhárítót megtörte rendesen, kb 40.000-ben lesz a javítása.

Ford márkaszervíz
3600 Ózd, Csépányi út 286.
(Vigyázzatok vele, jól dolgozik de a számlával kavarni szokott mindig!!)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2000
Előző autója? Tipo Következő autója?
Verdikt (7.6/10)

Ford Focus 1998 (2003 - 2004)