Autók » Ford » Fiesta (2001-2007)

Fiesta 1,4 16V Ghia

Én nagyon szeretem

Hát azzal kezdeném, hogy mint ahogy sokan mások akik 2005 nyarán rendelték az autót, nagyon sokat vártam rá. A Júniusi rendelést Október elején tudták csak teljesíteni. De úgy gondolom (nem akarom elkiabálni) megérte megvárni. Többek között azért is mert az új karosszéria már nem tetszik. Egy-két dolog viszont elkelt volna bele, de sajnos nem lehetett még a régi kasznihoz rendelni. Ilyenek a behajtható visszapillantó, fed. comp (tudom nem fontos).
Röviden róla:
Deep Navy fényezés ( a metálok nem tetszettek, a 80E nem lett volna érte drága), párosul egy világos belsővel. Tényleg nagyautós érzés.

Amik valójában nem tetszenek, de ezek is csak apróságok:
- mondhatták volna hogy a fűthető első szélvédőt nem igazán a fiestának találták ki. Kissé megfogja, még a világítás is elhalványul :)) De nem számít... A funkcióját ellátja , nem kell kaparászni .
- egyre jobban sajnos kezdenek eljönni zörgések, és sajnos allergiás vagyok rájuk nagyon, de a szervízben mindíg nagyon készségesen megoldották a problémákat és megszűntették.
- többekhez hasonlóan én is rossz felnikkel kaptam, már 200km után fel kellett tenni a téligumit, akkor mondta a szerelő hogy nem én vagyok az első akinek mind a 4 felnije üt. Most kb. 40-50g van rajtuk. De még így is 120-as tempónál rázza a kormányt, kb. 125nél megszűnik. Nincs jelentősége. Nyáron alufelnivel tökéletes.
Más probléma nincs, és remélem nem is lesz. Hozzá kell tenni hogy amellett hogy használom nagyon vigyázok rá.

Hiba: Egyik előzö sorstárssal ellentétben , nekem a jobb oldali ablakemelő tört el. Hál istennek nekem fel volt húzva. Kicserélték, szorult, megint eltört. Aztán ez a probléma is megoldódott, a vezetőlécben volt szorulás, javították, most tökéletes.

Summázva: Nagyon jó és szép kis autó, nekem nagyon megfelel.

- Jobb oldali ablakemelő eltört

Hovány Kft. Kecskemét

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? Fiesta Következő autója? Mondeo
Verdikt (7.5/10)

Ford Fiesta 2001 (2005 - 2008)