Autók » Ford » Escort (1990-2000)

Escort 1,6 CLX 16V DOHC

Az olcsó játék nem csak hülyegyerekeknek

Őszintén szólva ez az igazi első autóm mivel ez előtt egy alfa sprintem volt, ami pedig egy gyatra hülyegyerekes szar volt. :D
Szeretem nagyon! Totálmegpakolva 4 emberrel a Horvát autópályán a 160km/h gond nélkül ment. A megvételekor arra gondoltam, hogy amíg egyetemre járok addig jó lesz utána meg valami komolyabbat szerzek be, de nem is tudom! tényleg jó autó. Ebben az árkategóriában nem akad ellenfele. A csomagtér valami eszetlen nagy a méretéhez képest. Ezt a típust csak ajánlani tudom azoknak akik olcsón használható autót akarnak venni.
A tipikus escort gondok nálam is kijöttek: ócska váltó, gyenge futómű, és az a rohadék ablak.

- A szokásos vezérműszíjcserén kívül az a rohadék ablak ami picit megdőlt és emiatt nem ment fel teljesen! A hőérzékelő gomba elszállt, az önindító is szétesett és a kipufogó rendszer is kapott az élettől. De mindemellett megbízható és ezek a hibák az előző tulajnak köszönhetők.

Pfuh hát vittem pár szervízbe és rá kellett döbbennem, hogy hihetetlen bénák, az önindítóparával 3 helyen is jártam mire a 4. rájött, hogy az 50es kábelt is ki kellene cserélni.

Egy maszek szaki! aki ért is a fordokhoz.

Fenntartási költség (6) Évjárat 1994
Megbízhatóság (8) Vezetett km 22000
Előző autója? Sprint Veloce Következő autója? Ford Mondeo, Chevrolet Lacetti sedan
Verdikt (5.9/10)

Ford Escort 1990