Autók » Ford » Escort (1980-1990)

Escort 1.6

Az első saját, nyugati verda....

Teljesen veletlenul akadtunk ra meg "akkoriban".Annak idejen meg luxus volt az internet,es mas nem volt csak a jo oreg Expressz ujsag.Megneztunk hat ezer romot es a vegen mar le is mondtunk az Escortrol!
Aztan ,hoppa a helyi Tv-ben a hirdetesek kozott latom a "csodat"!Hirdetett valaki egy Fordot ,nem is lakott messze,nem is draga,es meg az elado neve is megegyezett az enyemmel!(Vicces is volt a bemutatkozas!Azt hitte szivatom!)
Meg aznap megneztuk,es megvettuk!
Az auto svajci szarmazasu volt,azert akartak eladni mert a felesegnek szantak, neki sajna tul "harapos" volt!A letezo osszes alkatreszt kicsereltek mar rajta,amit szamlaval igazolt az elado.
Szoval ott allt a haz elott!Gyonyoru metal bordo szinben!(ezzel az extrak listajat ki is meritette)
Teljesen fapados volt,de mi szerettuk nagyon.Javareszt kulfoldre jartunk vele.Akkoriban kenyelmesnek szamitott,es ment mint a barom!Autopalyan kb.140 kmh ,tiz oran keresztul!
Es birta!Sot a fogyasztasa sem volt veszes,varosban is ,es autopalyan is kb 8.5 litert evett.
Csak egyszer hagyott cserben ,de akkor nagyon.Valahol Nemetorszagban ,Bonn es Koln kozott elszakadt a vezermuszij.
3.5 ora varakozas,automento,szerviz.....stb...stb.....a vegen meg a szamla!A Nemet szervizek akkoriban igen szep tarifaval dolgoztak, igy sikerult az auto aranak a felet megegyszer kifizetni.Meg mindig faj......brrrrrrr
Ezenkivul csak egy darabka benzincso adta meg magat.Mas hibajara nem emlekszem.
Mindig idejeben hordtam szervizbe,a kopo-fogyo alkatreszek idoben cserelve lettek,meg is halalta ..........

- Egyszer szetporhadt egy darab benzincsö,aminek a csereje nem is volt draga,de mire eljutottam a szevizig kb.30 liter benzin banta....
- Kesobb 1 vezermuszij szakadas 10.000 kilometerrel a csereido elott.Na, ez mar draga volt!

Mindig pici,kis eldugott hatsoudvarokba jartam!
Olcsok voltak,es vegignezhettem.....

Fenntartási költség (10) Évjárat 1987
Előző autója? Wartburg 1.3 Következő autója? Seat Toledo
Verdikt (8.5/10)

Ford Escort 1980 (1986 - 1990)